Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2013, 15:44

autor: qjin

Heavy Rain sprzedało się w nakładzie 3 milionów sztuk

Wydana tylko na konsolę Sony PlayStation 3 gra Heavy Rain znalazła przeszło 3 miliony nabywców – poinformował Guillaume de Fondaumière, współzałożyciel studia Quantic Dream. Jest to bardzo dobry wynik, jak na tytuł opublikowany wyłącznie na jedną platformę sprzętową.

Tempo sprzedaży zwolniło, ale w końcu od premiery gry minęły przeszło trzy lata - Heavy Rain sprzedało się w nakładzie 3 milionów sztuk - wiadomość - 2013-08-19
Tempo sprzedaży zwolniło, ale w końcu od premiery gry minęły przeszło trzy lata

Heavy Rain, ostatnia produkcja studia Quantic Dream, trafiło do rąk przeszło 3 milionów graczy na całym świeciepochwalił się w serwisie Twitter Guillaume de Fondaumiere, producent wykonawczy gry. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że tytuł zadebiutował wyłącznie na konsoli PlayStation 3.

Heavy Rain to jedna z gier na wyłączność PlayStation 3, która skutecznie zachęca do zakupu konsoli - Heavy Rain sprzedało się w nakładzie 3 milionów sztuk - wiadomość - 2013-08-19
Heavy Rain to jedna z gier na wyłączność PlayStation 3, która skutecznie zachęca do zakupu konsoli
Heavy Rain – wyniki sprzedaży:
  • Milion sprzedanych egzemplarzy – kwiecień 2010 roku
  • 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy – sierpień 2010 roku
  • 2 mln sprzedanych egzemplarzy – marzec 2011 roku
  • 3 mln sprzedanych egzemplarzy – sierpień 2013 roku

To, że Heavy Rain odniosło sukces, wiadomo było już od dawna – w 2011 roku twórcy wyjawili, że tytuł sprzedał się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy, więc w ciągu przeszło dwóch lat wynik wzrósł o kolejny milion. Co więcej, w kwietniu tego roku Fondaumiere zdradził, że gra zarobiła dla koncernu Sony ponad 100 milionów euro. Tak dla przypomnienia – koszty produkcji wyniosły „zaledwie” 16,7 mln euro, a włącznie z kampanią marketingową liczba ta zamknęła się w 40 mln euro. Zdaniem Guillaume’a zyski ze sprzedaży stałyby na wyższym poziomie, gdyby nie handel używanymi grami.

Heavy Rain to interaktywny film, który miał swoją premierę 24 lutego 2010 roku tylko na PlayStation 3. Twórcy pracują obecnie nad nową – zbliżoną pod względem mechaniki – produkcją, którą zatytułowano Beyond: Dwie Dusze. Trafi ona do sklepów 11 października 2013 roku w wersji na PlayStation 3. Można spodziewać się, że kolejna gra Quantic Dream przyniesie co najmniej takie same zyski ze sprzedaży.