Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2013, 16:11

autor: luckie

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate trafi na konsole stacjonarne

Pod koniec października do sprzedaży trafi Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Firma Konami potwierdziła, że po niemal ośmiu miesiącach obecności na 3DS-ie, gra ukaże się na konsolach stacjonarnych.

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate wkrótce trafi na ekrany telewizorów - Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate trafi na konsole stacjonarne - wiadomość - 2013-08-19
Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate wkrótce trafi na ekrany telewizorów
Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD
  1. Wydana wcześniej na 3DS-a, gra trafi na X360 i PS3 w wersji HD
  2. Premiera odbędzie się 31 października 2013 roku
  3. Tytuł sprzedawany będzie w wersji cyfrowej na Xbox Live i PlayStation Network

Firma Konami zapowiedziała Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD. Ma to być nic innego jak Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate w wersji przystosowanej do konsol stacjonarnych – Xboksa 360 i PlayStation 3. Gra trafi do dystrybucji cyfrowej 31 października 2013 roku i będzie można ją kupić poprzez usługę Xbox Live lub PlayStation Network.

Mirror of Fate zadebiutował w marcu tego roku wyłącznie na Nintendo 3DS. Jednak Konami nie wykluczało edycji na konsole stacjonarne, o czym informowaliśmy jeszcze przed premierą gry. Podobno wszystkie tekstury i modele od podstaw powstawały w wysokiej rozdzielczości, a dopiero później dostosowano je do potrzeb przenośnego 3DS-a. W ten sposób twórcy zawczasu przygotowali się do wypuszczenia wersji HD, w razie sukcesu pierwowzoru.

Okładka Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD
Okładka Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD

O istnieniu wersji HD po raz pierwszy powiadomił sklep Play Asia, w którego ofercie znalazł się wciąż niezapowiedziany zestaw Castlevania Lords of Shadow Collection, przeznaczony na X360 i PS3. W jego skład miałaby wchodzić Castlevania: Lords of Shadow wraz z dodatkami oraz właśnie Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD. Prawdopodobnie kolekcja zostanie oficjalnie ogłoszona podczas odbywających się w tym tygodniu targów Gamescom.

W tym roku fani japońskiego cyklu doczekają się jeszcze jednej produkcji. Mowa o Castlevania: Lords of Shadow 2, którego premiera planowana jest na listopad. Będzie to ostatnia odsłona podserii Lords of Shadow stworzona przez studio Mercury Steam Entertainment. Prace nad kolejnymi częściami zostaną powierzone innemu zespołowi.