Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 18:35

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate – twórcy nie wykluczają wersji na konsole stacjonarne

Twórcy gry Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate, która w marcu trafi do właścicieli Nintendo 3DS, nie wykluczają przeniesienia tytułu na konsole stacjonarne. Jak się okazuje, produkcja portu nie wymagałaby wielu nakładów, ponieważ deweloper dysponuje wszystkimi elementami gry także w wersji HD.

Gra Castlevania: Lords of Shadow, wydana w 2010 roku, okazała się całkiem udanym restartem serii Castlevania, odchodzącym jednak od formuły jej najlepszych odsłon. Korzystając ze wzmożonego zainteresowania cyklem, firma Konami poszła za ciosem i zapowiedziała aż dwa tytuły kontynuujące wątki fabularne rozpoczęte niespełna trzy lata temu. Pierwszym jest bezpośredni sequel Castlevania: Lords of Shadow 2, który trafi na PC, Xboksy 360 oraz PlayStation 3. Drugą produkcją jest poboczne Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate, przeznaczone na konsole Nintendo 3DS. Jak się okazuje tytuł ten ma szanse zagościć również na platformach Microsoftu i Sony, a być może i PC lub Wii U. Tak przynajmniej twierdzi szef brytyjskiego oddziału Konami, Dave Cox.

W rozmowie z serwisem CVG Cox zdradził, że deweloperzy pracowali nad Mirror of Fate planując już ewentualną edycję HD całej gry. Wszystkie modele postaci oraz tekstury zostały przygotowane bowiem w pierwszej kolejności w wysokich rozdzielczościach, a dopiero potem przeskalowane i przystosowane do możliwości 3DS-a.

Przygotowaliśmy wszystko w wysokich rozdzielczościach – zarówno tekstury, poziomy jak i modele postaci, a następnie przeskalowaliśmy je z myślą o 3DS-ie. (…) Dysponujemy pełną wersją HD gry siedzącą gdzieś na dysku komputera w studiu MercurySteam.

Przedstawiciel Konami zapytany o to czy ujrzymy grę na dużych konsolach odpowiedział, że chciałby bardzo, aby do tego doszło. Na razie na przeszkodzie stoi jednak umowa z Nintendo.

Absolutnie, tak. Myślimy nad portem. Chcemy, by z naszą grą zetknęło się jak najwięcej graczy. Oczywiście na razie jesteśmy związani umową na wyłączność z Nintendo, które do tej pory bardzo wspierało nasze wysiłki i produkcję gry.

Jeżeli zamiary deweloperów ziszczą się, premiery wersji HD powinniśmy oczekiwać nie wcześniej niż w rok po oryginalnej dacie debiutu. Podobny los spotkał chociażby grę Resident Evil: Revelations, która po nieco ponad rocznym okresie wyłączności na 3DS-ie trafi również na pozostałe platformy (PC, Wii U, Xbox 360 oraz PlayStation 3).

Premiera Castlevania: Lord of Shadow – Mirror of Fate planowana jest na 8 marca tego roku. Opracowaniem gry zajmuje się hiszpański zespól MercurySteam, który odpowiedzialny jest również za Castlevania: Lord of Shadow oraz Castlevania: Lord of Shadow 2.

  1. Castlevania: Lord of Shadow – Mirror of Fate – oficjalna strona gry