filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 grudnia 2021, 14:40

Harry Potter bez J.K. Rowling, czyli dlaczego pisarki zabraknie w Return to Hogwarts

Spotkanie Return to Hogwarts obsady Harry'ego Pottera obyło się bez J.K. Rowling, rzekomo bez związku z kontrowersyjnymi poglądami brytyjskiej pisarki.

Niedawne spotkanie bohaterów filmowego Harry’ego Pottera wywołuje sporo emocji wśród fanów czarodziejskiego uniwersum. Głównie jest to ekscytacja zbliżającą się premierą, ale w tej baryłce miodu znalazła się spora łyżka dziegciu. Program odbędzie się bez udziału J.K. Rowling. Autorkę książek o młodym czarodzieju z blizną zobaczymy tylko na nagraniach archiwalnych.

HBO GO kupisz tutaj

Dotychczas nie poznaliśmy oficjalnego powodu, dla którego tak ważne dla fanów wydarzenie odbędzie się bez osoby, która stworzyła całe uniwersum HP. Jednakże serwis Entertainment Weekly dowiedział się, że Rowling jakoby została zaproszona do udziału w Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, ale „jej zespół” stwierdził, że wystarczą archiwalne nagrania. Podobno nieobecność pisarki nie ma nic wspólnego z jej kontrowersyjnymi wypowiedziami.

Dla przypomnienia: J.K. Rowling zyskała sobie niechęć niektórych fanów po komentarzach, które uznano za transfobiczne. Oprócz internautów Brytyjkę potępili także odtwórcy głównych ról filmowej sagi Harry’ego Pottera: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. Rzecz jasna, całą trójkę zobaczymy w programie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts, co stworzyłoby dość niezręczną sytuację.

Dlatego właśnie podejrzewano, że Rowling albo nie zaproszono, albo też ona sama zrezygnowała ze spotkania ze swoimi „krytykami”. Źródła Entertainment Weekly w teorii dementują te pogłoski, aczkolwiek można się dziwić, że autorka swoje archiwalne nagrania uznała za „wystarczające”. Oficjalne przedstawiciel pisarki odmówił komentarza.

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts obejrzymy 1 stycznia na platformie HBO Max. W późniejszym terminie program pojawi się także w ofercie HBO GO.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej