Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2021, 14:30

Tak wygląda najlepszy skin w LoL-u; społeczność zadecydowała

Społeczność graczy League of Legends przeprowadziła plebiscyt, w którym wybrała najładniejszą skórkę postaci w MOB-ie Riot Games. Zdaniem graczy zrzeszonych na Reddicie, najfajniejszym skinem jest Corporate Mundo dla postaci Dr Mundo.

W SKRÓCIE:
  1. Gracze League of Legends wybrali najlepszą skórkę postaci.
  2. Głosowanie zostało przeprowadzone na forum Reddit – trwało szesnaście dni i przybrało formę turniejową (zwycięzca z pary przechodził dalej, przegrany odpadał).
  3. Najlepszym skinem ogłoszono Corporate Mundo dla postaci Dr Mundo.

Redditowa społeczność zgromadzona wokół League of Legends wybrała najlepszą skórkę postaci. Głosowanie trwało szesnaście dni i było podzielone na kilka etapów. Na początku gracze wybierali najlepszego skina dla każdego ze 157 grywalnych bohaterów. Kiedy społeczność dokonała pierwszych ustaleń, nastąpiła faza play-in, która wyłoniła 128 skórek, mających zmierzyć się w fazie pucharowej.

Finalne głosowanie podzielono na osiem rund. Skórki zostały pogrupowane w pary (link przeniesie Was do drabinki turniejowej i wyników) i za sprawą systemu eliminacji rozstrzygano zwycięzcę, który przechodził do następnego etapu. W wielkim finale zmierzyły się dwie najlepsze skórki – Corporate Mundo oraz Dark Cosmic Jhin. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść Dr Mundo, którego skórka wygrała stosunkiem głosów: 5277 (52,64%) do 4747 (47,36%).

Tak wygląda najlepszy skin w LoL-u; społeczność zadecydowała - ilustracja #1
Tak prezentuje się zwycięzca głosowania społeczności; źródło: Riot Games.

W całym turnieju oddano 312 969 głosów. Największe pojedyncze zwycięstwo odniósł laureat drugiego miejsca – Dark Cosmic Jhin, który pokonał skórkę Pulsfire Shen stosunkiem głosów 85,23% do 14,77%.

Naturalnie wynik głosowania nie musi odzwierciedlać poczucia estetyki każdego fana LoL-a, natomiast jest to fakt wart odnotowania (jako interesująca ciekawostka). Być może głosowanie zostanie potraktowane za wskazówkę dla Riot Games odnośnie do designu przyszłych skórek i elementów kosmetycznych.