Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2010, 09:57

autor: Hed

Halo: Reach ukończone. Bungie żegna się z serią

Firma Bungie przekazała na swoim blogu, że gra Halo: Reach została ukończona i obecnie walczy o certyfikat w procesie weryfikacji. Po sprawdzeniu produkcji nic nie będzie stało na przeszkodzie aby trafiła ona do tłoczni, a później sklepów na całym świecie. Premiera oczekiwanej kontynuacji popularnej serii została wyznaczona na połowę września.

Przedstawiciele firmy Bungie przekazali na swoim blogu, że gra Halo: Reach została ukończona i obecnie walczy o certyfikat w procesie weryfikacji. Po sprawdzeniu produkcji nic nie będzie stało na przeszkodzie aby trafiła ona do tłoczni, a później do sklepów na całym świecie. Premiera oczekiwanej kontynuacji popularnej serii została wyznaczona na połowę września.

Dobrą wiadomość o zakończeniu prac nad nowa odsłoną serii Halo przekazał Joseph Tung. Dodał on jednocześnie, że stworzenie gry było prawdziwym wyzwaniem, ale ekipa jest dumna ze swojego dzieła. W ostatnich dniach Bungie pokazało Halo: Reach na imprezie w Londynie. Fani uniwersum zobaczą w niej większość charakterystycznych elementów, oprócz głównego bohatera, czyli Master Chiefa.

Przedstawiciele studia wyjaśnili, że Master Chief powróci w grach tworzonych przez innych deweloperów (343 Industries). Bungie postanowiło zrobić prequel bez wspomnianego bohatera, bo to równie ciekawa historia, która rzutuje na całe uniwersum. Deweloper zauważa, że żegna się z serią wracając do jej początków, co jego zdaniem jest poetyckie i przyjemne.

Halo: Reach ukończone. Bungie żegna się z serią - ilustracja #1

W Halo: Reach przeniesiemy się na planetę, która stoi w obliczu inwazji obcych – Covenantów. Z przeciwnikami zmierzy się tak zwany Noble Team, składający się z kilku doświadczonych żołnierzy. Ważne jest to, że w bitwach weźmie udzial więcej jednostek, a stylistyka gry jest odrobinę mroczniejsza. Istotnym elementem zabawy będzie standardowo rozbudowany multiplayer.

W kwestii rozgrywek sieciowych Bungie zapowiada karanie osób, które wychodzą w połowie rozgrywki lub zachowują się negatywnie. Impulsywni gracze będą musieli bawić się kulturalnie lub spotkają ich surowe konsekwencje. Z innych wieści warto przypomnieć o promocji dla posiadaczy pecetowej wersji Halo: Combat Evolved, którzy mogą otrzymać pewien dodatek w Reach.