Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2018, 14:27

autor: Góral

GTA V jedną z najpopularniejszych gier pudełkowych w Europie w 2017 roku

Mająca już ponad cztery lata na karku gra Grand Theft Auto V została trzecią najlepiej sprzedającą się grą w pudełkach w Europie w 2017 roku według analizy firmy GfK. Wyższe miejsca podium zajęły FIFA 18 (pierwsze) i Call of Duty: WWII (drugie).

Grand Theft Auto V w skrócie:
  • przygodowa gra akcji na PS3, X360, PS4, XOne i PC-ty;
  • ukazała się w 2013 roku;
  • do sklepów wysłano 85 milionów egzemplarzy;
  • jest to trzecia najlepiej sprzedająca się gra w Europie w 2017 roku, jeżeli chodzi o wydania pudełkowe.

We wrześniu 2013 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 ukazała się gra Grand Theft Auto V. W późniejszym czasie tytuł doczekał się ulepszonych wersji na PlayStation 4 i Xboksa One oraz PC-ty. Ponad cztery lata po premierze, projekt nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kilka miesięcy temu okazało się, że jest to najlepiej sprzedająca się gra w historii USA, a dziś mamy coś z naszego podwórka.

Według danych firmy analitycznej GfK Grand Theft Auto V było trzecią najpopularniejszą pod względem sprzedaży wersji pudełkowych grą w Europie w 2017 roku. Projekt musiał ustąpić miejsca tylko dwóm innym, ubiegłorocznym hitom – sportowej produkcji firmy Electronic Arts FIFA 18 oraz strzelance Call of Duty: WWII. Oznacza to, że czteroletni tytuł pokonał chociażby Wolfensteina II: The New Colossus, Assassin's Creed Origins, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands czy Destiny 2.

GTA V to kilkuletnia maszynka do robienia pieniędzy. - GTA V jedną z najpopularniejszych gier pudełkowych w Europie w 2017 roku - wiadomość - 2018-01-11
GTA V to kilkuletnia maszynka do robienia pieniędzy.

Jak wspomniałem wcześniej, uwzględnione przez GfK dane obejmują tylko pudełkowe egzemplarze, które sprzedano w następujących krajach: Austria, Belgia, Dania, Niemcy, Finlandia, Francja, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania i Wielka Brytania. Oczywiście po uwzględnieniu sprzedaży w cyfrowej dystrybucji sytuacja mogłaby wyglądać inaczej, ale wynik i tak budzi respekt.

Przypominamy, że łącznie do sklepów wysłano już 85 milionów egzemplarzy GTA V. Jest to tym samym jedna z najpopularniejszych gier w historii, która ustępuje miejsca jedynie niezliczonym odmianom Tetrisa oraz Minecraftowi. Jedną z przyczyn wielkiej popularności produkcji z pewnością jest jej sieciowy moduł Grand Theft Auto Online. Cieszy się on coraz większą popularnością, o czym poinformowano w niedawnym komunikacie. Firma Rockstar zdradziła, że w grudniu 2017 zanotowano największą liczbę graczy w historii, ale dokładnych danych nie podała.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.