Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2021, 09:36

GTA Trilogy Definitive Edition i eFootball 2022 wśród najgorzej ocenianych gier 2021 roku

GTA Trilogy Definitive Edition i eFootball 2022 znalazły się wśród najgorzej ocenianych gier tego roku według danych serwisu Metacritic.

Końcówka roku to tradycyjnie czas podsumowań. Z tej okazji strona VGC przygotowała zestawienie najgorzej ocenionych przez krytyków gier 2021 r. Do stworzenia listy użyto danych serwisu Metacritic, a w przypadku produkcji dostępnych na kilka platform sprzętowych uśredniono wyniki wszystkich wersji.

Nikogo nie zaskoczy chyba informacja, że najgorszą grą roku okazało się eFootball 2022. Produkcja zaliczyła fatalny start, zmuszając firmę Konami do wystosowania przeprosin za jej kiepski stan.

Wśród tytułów z fatalnymi recenzjami występuje także Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Ta zremasterowana kolekcja okazała się jednym z największych rozczarowań roku. Jej stan na PC był tak zły, że Rockstar Games musiało na pewien czas zawiesić sprzedaż tego wydania.

Fatalnie poradziła sobie również gra PixelJunk Raiders, którą wydano wyłącznie w usłudze Google Stadia. Jest to o tyle zaskakujące, że produkcje z tej marki do tej pory uzyskiwały dobre recenzje.

Warto także zwrócić uwagę na marne recenzje Balan Wonderworld, czyli nowej platformówki twórców serii Sonic oraz gry NiGHTS Into Dreams.

  1. Recenzja GTA Trilogy: Definitive Edition - nie o taki remaster nic nie robiłem

Najgorzej oceniane gry 2021 roku:

Gra:

Średnia ocen:

eFootball 2022

25%

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

42%

Balan Wonderworld

44%

Of Bird and Cage

44%

Demon Skin

48%

PixelJunk Raiders

49%

The Unexpected Quest

49%

Taxi Chaos

51%

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed

52%

Arkham Horror: Mother’s Embrace

53%

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

53%

Necromunda: Hired Gun

55%