Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiSwitchPS5PS4XONE
Okładka Taxi Chaos (Switch)

Taxi Chaos

Zręcznościowa gra samochodowa, dla której źródłem inspiracji była seria Crazy Taxi. W Taxi Chaos przewozimy rozmaitych klientów, poznajemy ich szalone historie oraz zarabiamy tym więcej, im szybciej i bardziej widowiskowo zrealizujemy dane zlecenie.

Wyścigi | samochodowe | sandbox | humorystyczne

Okładka Taxi Chaos (Switch)

data premiery gry:

23lut2021

PS4 XONE Switch PS5
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Taxi Chaos jest zręcznościową gra samochodową, czerpiącą garściami z dorobku kultowego cyklu Crazy Taxi. Produkcja została opracowana przez zespół Team6 Game Studios, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie pozycje, jak FlatOut 3: Chaos & Destruction oraz Road Rage.

Fabuła

W Taxi Chaos trafiamy do New Yellow City, czyli fikcyjnego amerykańskiego miasta inspirowanego Nowym Jorkiem, gdzie możemy sprawdzić się w roli taksówkarzy. Autorzy oddają nam do dyspozycji dwoje bohaterów. Podczas gdy Vinny jest doświadczonym kierowcą, Cleo to samozwańcza influencerka, która „za kółkiem” jedynie sobie dorabia. Wożąc pasażerów (i starając się robić to możliwie najszybciej oraz najbardziej widowiskowo), poznajemy ich różnorodne i nierzadko szalone historie.

Mechanika

Rozległe New Yellow City leży na dwóch wyspach. Znajdziemy w nim szereg charakterystycznych miejsc, jak choćby Freedom Park, Memorial Park czy Aeonian Square, których rzeczywiste odpowiedniki z łatwością można wskazać na mapie Nowego Jorku. W metropolii takiej jak ta praca taksówkarza nie należy do najłatwiejszych, toteż podczas zabawy w Taxi Chaos musimy możliwie najlepiej poznać wszystkie zakamarki miasta, rozeznać się w rozkładzie ulic, nauczyć się wykorzystywać liczne rampy i skutecznie omijać korki, a także nieustannie uważać na pieszych. Realizacja kolejnych zleceń wiąże się przede wszystkim z zarobkiem; więcej pieniędzy otrzymamy, jeśli wykonamy zadanie w możliwie najkrótszym czasie i w najbardziej efektownym stylu. Poza tym w ten sposób możemy poznać szeroką gamę barwnych postaci pokroju hipstera, hydraulika, gwiazdy rocka czy nawet... kosmity.

Autorzy oddają nam do dyspozycji siedem samochodów, z których każdy ma swoje lepsze i gorsze strony, oraz sprawdza się w nieco innych warunkach. Mowa między innymi o takich maszynach, jak muscle car, egzotyczny supersamochód czy choćby klasyczna taksówka znana z nowojorskich ulic. Od standardowych aut różnią się one tym, że posiadają zamontowane pod podłogą silniki odrzutowe, które okazują się nieodzowną pomocą w pracy taksówkarza. Dzięki nim bowiem możemy wskakiwać na dachy niewysokich budynków czy choćby przeskakiwać nad innymi samochodami oraz przeszkodami terenowymi. Model jazdy jest promuje szybką, widowiskową jazdę oraz ryzykowne manewry.

Tryby gry

Taxi Chaos pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę. W grze zaimplementowano trzy warianty rozgrywki. Poza głównym (Arcade Mode) na sprawdzenie czeka moduł sandboksowy (Freeroam) oraz przeznaczony dla doświadczonych taksówkarzy Pro Mode.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Taxi Chaos prezentuje się przyzwoicie. Całość jest barwna i utrzymana w kreskówkowej stylistyce podobnej do tej z serii Crazy Taxi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Taxi Chaos

Klasyfikacja PEGI Taxi Chaos

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
XONE
Switch
PS5