Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2021, 10:17

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

PC królem wśród platform do grania w 2021 roku

HowLongToBeat ponownie uraczyło nas podsumowaniem. Tym razem otrzymaliśmy ranking najczęściej używanych przez graczy platform w 2021 roku.

Serwis HowLongToBeat dzieli się ostatnio podsumowaniami gier w różnych, czasem nietypowych kategoriach. Teraz poznaliśmy najczęściej wybierane przez graczy platformy w 2021 roku, wśród których królem pozostaje PC.

PC królem wśród platform do grania w 2021 roku - ilustracja #1
Pełna lista top 10 platform, opublikowana przez HowLongToBeat na Twitterze. Źródło: https://twitter.com/HowLongToBeat/status/1472408937249091593

Zwycięstwo komputerów osobistych raczej nie dziwi, w końcu nie jest to pierwszy raz, kiedy owa platforma uznana została za najlepszą. Zaskoczeniem może być dość niska pozycja Xboxów Series X i S, które wybierane są rzadziej nawet niż PlayStation 3. Z kolei trudne do zdobycia PS5 znalazło się na 4. pozycji – czyżby jednak nie było tak tragicznie z jego dostępnością?

Tym, co również możemy zauważyć w podsumowaniu, jest fakt, że gracze zdecydowanie nie odeszli jeszcze od konsol poprzedniej generacji. W końcu zaraz po PC mamy zasłużone PlayStation 4, a nieco niżej Xboxa One, który to zamyka pierwszą piątkę.

Podsumowania, za którymi stoi HowLongToBeat oparte są na bazie danych tego serwisu. Ta tworzona jest na podstawie wprowadzanych przez graczy informacji. Zatem rankingi publikowane przez ten serwis odnoszą się bardziej do społeczności HowLongToBeat, niż wszystkich graczy.

Niemniej podsumowanie najczęściej wybieranych platform prezentuje się dość ciekawie i może być lekkim zaskoczeniem. A Wy zgadzacie się z rankingiem czy może zmienilibyście co nieco?