Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCSwitch
Okładka Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed (PS4)

Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed to absurdalna przygodowa gra akcji, w której wcielając się w rolę otaku, przemierzamy jedną z dzielnic Tokio i walczymy z tutejszymi wampirami poprzez rozbieranie ich do rosołu. Jest to odnowiona i ulepszona wersja gry z konsoli PSP.

Akcji | TPP | elementy RPG | humorystyczne | beat 'em up | elementy przygodowe | reedycje/remastery/remaki | wampiry | Japonia | przygodowe gry akcji | urban fantasy

Okładka Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed (PS4)

producent: Acquire

wydawca: XSEED Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

20maj2021za 76dni

PS4 Switch

2021

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed to remaster pierwszej części przygodowej gry akcji wydanej na konsolę PSP w 2012. Za jej stworzenie odpowiada studio Acquire. Akcja gry osadzona jest w Akihabarze - japońskiej stolicy wszelkich geeków i nerdów, gdzie walczymy z wampirycznymi istotami zwanymi Shadow Souls lub Kageyashi.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w jednej z dzielnic Tokio — Akihabarze. Ta jest mekką dla wszystkich fanów popkultury związanej z grami, kreskówkami, komiksami i tym podobnymi. Ostatnio nie jest jednak tam tak bezpiecznie, jak powinno, gdyż dzielnica przyciągnęła na swój teren wampiry zwane Kageyashi. W grze wcielamy się w otaku Tanake Akihire, stałego bywalca Akihibary, który wraz ze znajomymi podejmuje się walki z krwiopijcami poprzez wystawienie ich na światło słoneczne po uprzednim rozebraniu ich do samej bielizny.

Zabawa wiąże się z podejmowaniem przez nas decyzji, które mają wpływ na sam przebieg rozgrywki, jak i jej zakończenie. Aby poznać grę w całości, należy przejść ją trzykrotnie poprzez rozgrywanie tzw. route’ów, które posiadają unikalne dla siebie wątki poboczne i możliwość poznania nowych NPC-ów.

Mechanika

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed to trójwymiarowa gra z otwartym światem z fragmentami typowymi dla visual novel, obserwowana z perspektywy trzeciej osoby.

Głównym zadaniem gracza jest pozbycie się Kageyashi z terenu Akihabary. Krwiopijcy jednak na pierwszy rzut oka nie różnią się wcale od gatunku ludzkiego. Aby rozpoznać delikwentów, musimy skorzystać ze specjalnego sprzętu — aparatu, który jest całkowicie bezpieczny dla ludzi. Po pozytywnej identyfikacji przychodzi czas na walkę zrealizowaną w stylu beat’em up, zwaną tu Strip Action. Polega ona na stopniowym obdzieraniu przeciwnika z części garderoby, do czasu aż będzie paradował w samej bieliźnie. Wtedy należy go wystawić na światło słoneczne i po kłopocie. Pozostałości garderoby po zabitym wampirze możemy sprzedać lub przywdziać.

Im dalej posuwamy się fabularnie do przodu, tym trudniej. Początkowo proste walki mogą zamienić się w niezłe wyzwanie, gdy na pomoc zaatakowanemu krwiopijcy przyjdą inne Kageyashi, gotowe do obrobienia nas z koszulek i spodni, lub gdy do akcji wkracza policja. Ta również ma chętkę na naszą odzież, a gdy bezwstydnie rozbierze nas do cna, czeka nas nic innego jak areszt.

W wolnym czasie możemy eksplorować tętniącą życiem dzielnicę i oddawać się rozmaitym czynnościom, takim jak zdobywanie części nietuzinkowego stroju cosplayowego, granie na automatach typu arcade i wiele innych.

Kwestie techniczne

Akiba’s Trip: Hellbound & Debriefed to gra japońskiej produkcji, dlatego pełno w niej absurdalnego i czarnego humoru oraz nawiązań do japońskiej popkultury, w których odnajdzie się każdy fan anime i mangi.

Remaster gry powstał na nowym silniku obsługującym HD, dzięki czemu odnowiona lokacja Akihabary jest przyjemniejsza dla oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed

Wymagania wiekowe Akiba's Trip: Hellbound & Debriefed

16+

PS4
PC
Switch