Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONEPS4Switch
Okładka Arkham Horror: Mother's Embrace (PC)

Arkham Horror: Mother's Embrace

Mansions of Madness: Mother's Embrace

Mansions of Madness: Mother's Embrace to przygodówka oparta na planszówce Posiadłość szaleństwa, zainspirowanej twórczością mistrza horroru H.P. Lovecrafta. Gracz kontroluje grupę czterech badaczy okultyzmu, którzy próbują odkryć sekrety rezydencji opanowanej przez siły zła.

RPG | turowe | planszowe | horror | elementy przygodowe | mitologia Cthulhu | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka Arkham Horror: Mother's Embrace (PC)

data premiery gry:

23mar2021

PC PS4 XONE Switch

Arkham Horror: Mother's Embrace to gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Produkcję opracowało kanadyjskie studio Luckyhammers i stanowi ona adaptację serii planszówek Mansions of Madness wydawanej przez firmę Fantasy Flight Games.

Fabuła

Fabuła gry zainspirowana została twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta. Akcja toczy się w 1926 roku, w sennym amerykańskim miasteczku, którego spokój został zburzony przez serię morderstw i zaginięć. Co gorsza, pojawiają się świadkowie twierdzący, że w okolicy widziano przedziwne potwory. Z misją wyjaśnienia sprawy wysłany zostaje zespół badaczy specjalizujących się w sprawach związanych z okultyzmem. Ich śledztwo koncentruje się na jednej rezydencji, która wydaje się być w centrum ostatnich wydarzeń.

Mechanika

Gra bazuje na serii planszówek, ale czerpie z nich głównie klimat i elementy fabuły, oferując zupełnie inną mechanikę. O ile stołowe pierwowzory stawiają na kooperacyjną, strategiczną rozgrywkę, tak Mansions of Madness: Mother's Embrace jest przygodówką dla jednego gracza.

Czwórka bohaterów eksploruje pełną potworów i pułapek rezydencję. Podczas zabawy zajmujemy się przeszukiwaniem lokacji i rozwiązywaniem zagadek. Gracz ma możliwość rozdzielenia grupy i swobodnego przełączania się między postaciami. Jest to o tyle przydatne, że każdy z badaczy posiada unikalne zdolności oraz cechy, a właściwe ich wykorzystywanie jest często kluczem do pokonania łamigłówek.

Kwestie techniczne

Mansions of Madness: Mother's Embrace oferuje w pełni trójwymiarową, nieco stylizowaną oprawę graficzną, która dobrze pasuje do charakteru historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Arkham Horror: Mother's Embrace

16+

Wymagania sprzętowe Arkham Horror: Mother's Embrace

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz / AMD Phenom X4 9950 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
Mansions of Madness: Mother's Embrace - nadchodzi lovecraftowski horror
Mansions of Madness: Mother's Embrace - nadchodzi lovecraftowski horror

wiadomość18 kwietnia 2018

Studio Luckyhammers i firma Asmodee Digital zapowiedziały utrzymaną w klimacie horroru grę Mansions of Madness: Mother's Embrace. Produkcja bazuje na licencji popularnych kooperacyjnych planszówek, ale w przeciwieństwie do nich będzie przygodówką dla pojedynczego gracza.

PC
PS4
XONE
Switch