Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2018, 09:33

autor: Adrian Werner

Mansions of Madness: Mother's Embrace - nadchodzi lovecraftowski horror

Studio Luckyhammers i firma Asmodee Digital zapowiedziały utrzymaną w klimacie horroru grę Mansions of Madness: Mother's Embrace. Produkcja bazuje na licencji popularnych kooperacyjnych planszówek, ale w przeciwieństwie do nich będzie przygodówką dla pojedynczego gracza.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Mansions of Madness: Mother's Embrace - nadchodzi lovecraftowski horror - wiadomość - 2018-04-19
Gra ukaże się w przyszłym roku.
MANSIONS OF MADNESS: MOTHER’S EMBRACE W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Luckyhammers
 2. Wydawca: Asmodee Digital
 3. Gatunek: przygodówka
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: początek 2019 r.

Adaptacje planszówek nie są niczym nowym na rynku gier, ale większość z nich ogranicza się do prostej wirtualnej wersji stołowego wydania. Znacznie rzadziej zdarzają się projekty, które pierwowzór wykorzystują jedynie jako fundament, na którym budują coś bardziej ambitnego. Do tej drugiej kategorii zalicza się zapowiedziane właśnie Mansions of Madness: Mother's embrace.

Zgodnie z tytułem, produkcja bazuje na opracowanej przez firmę Fantasy Flight Games serii planszówek Mansions of Madness. O ile jednak stołowe pierwowzory stawiają na kooperacyjną rozgrywkę, tak Mansions of Madness: Mother's embrace będzie przygodówką dla pojedynczego gracza. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a premiera zaplanowana została na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Fabuła gry zainspirowana została twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta. Akcja toczyć się będzie w 1925 roku, w sennym amerykańskim miasteczku, którego spokój został zburzony przez serię morderstw i zaginięć. Co gorsza, pojawiają się świadkowie twierdzący, że w okolicy widziano przedziwne potwory. Z misją zbadania sprawy wysłany zostaje zespół badaczy, specjalizujących się w sprawach związanych z okultyzmem. Ich śledztwo skoncentruje się na jednej rezydencji, która wydaje się być w centrum ostatnich wydarzeń.

W Mansions of Madness: Mother's embrace pełną potworów i pułapek rezydencję eksplorować będzie czwórka bohaterów. Gracz otrzyma możliwość rozdzielenia grupy i swobodnego przełączania się między postaciami. Na razie niewiele wiadomo na temat samych mechanizmów rozgrywki ani typów wyzwań, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.

Autorzy udostępnili za to minimalne wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz / AMD Phenom 9950 Quad Core 2.6 GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 460 / AMD Radeon HD 5770 z 1 GB pamięci
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
 5. Miejsce na dysku: 10 GB

Jak widać, wymagania są skromne. Warto jednak mieć na uwadze, że mogą one jeszcze ulec zmianie, biorąc pod uwagę fakt, iż premiera planowana jest dopiero na przyszły rok.

 1. Oficjalna strona Asmodee Digital