Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2010, 09:13

autor: Jiker

Gray Matter na PC i X360 w czwartym kwartale 2010 roku

Niemiecka firma dtp entertainment poinformowała, że gra przygodowa Gray Matter w wersji na konsolę Xbox 360 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2010 roku. Produkcja zadebiutuje w tym samym czasie, co pecetowa edycja najnowszego dzieła słynnej Jane Jensen, autorski serii Gabriel Knight.

Niemiecka firma dtp entertainment poinformowała, że gra przygodowa Gray Matter w wersji na konsolę Xbox 360 trafi do sprzedaży w czwartym kwartale 2010 roku. Produkcja zadebiutuje w tym samym czasie, co pecetowa edycja najnowszego dzieła słynnej Jane Jensen, autorki serii Gabriel Knight. O samym fakcie projektowania tej odsłony informowaliśmy już w marcu, przy okazji publikacji testu grywalnej wersji gry pokazanej w trakcie wiosennej konferencji CD Projekt.

Jane Jensen przyznała, że jest bardzo podekscytowana wydaniem swojej gry na Xboksa 360. Producentka wierzy przy tym, że dzięki wypuszczeniu Gray Matter na konsolę jej najnowsza pozycja dotrze do zdecydowanie szerszego grona odbiorców – w tym osób, które zazwyczaj nie grają w gry powstające wyłącznie z myślą o rynku pecetowym. Różnice pomiędzy obiema odsłonami przebiegać będą wyłącznie w kontekście systemu sterowania, który na Xboksie 360 będzie oczywiście robić użytek z gamepada.

Gray Matter na PC i X360 w czwartym kwartale 2010 roku - ilustracja #1

Przy okazji potwierdzone zostały nasze obawy co do kolejnego przełożenia terminu debiutu Gray Matter. Do niedawna była nim jeszcze druga połowa maja, lecz w związku z zawarciem w oficjalnej notce prasowej informacji o czwartym kwartale 2010 roku możemy już oficjalnie stwierdzić, że opóźnienie premiery zapowiadane przez redakcję serwisu Worthplaying faktycznie miało miejsce. Inną kwestią jest to, że produkcja była już przekładana kilkukrotnie, a pierwotnie miała trafić do sklepów w 2007 roku.

Przypomnijmy, że w grze wcielimy się w Samanthę Everest, która pewnego dnia zostanie asystentką zdziwaczałego naukowca, Dr. Davida Stylesa (również grywalna postać). Jej pierwszym zadaniem będzie znalezienie szóstki ochotników do tajemniczego eksperymentu. W wyniku nieoczekiwanego zbiegu wydarzeń bohaterowie będą świadkami bardzo dziwnych rzeczy, przeplatanych trudnymi łamigłówkami. Więcej informacji na temat Gray Matter dostarczy Wam nasz test grywalnej wersji gry.

W Polsce dystrybucją gry będzie się zajmować firma CD Projekt.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gray Matter

Gray Matter