Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2016, 18:53

autor: Ender

Grand Theft Auto V – jeden z głównych aktorów pracuje nad DLC?

Shawn Fonteno, aktor wcielający się we Franklina w Grand Theft Auto V, podzielił się zdjęciem sugerującym, że pracuje obecnie nad dodatkiem dla gry. To już kolejna plotka wskazująca na to, że Rockstar przygotowuje fabularne DLC dla swojego największego hitu.

Plotki o DLC krążą po sieci od dwóch lat - Grand Theft Auto V – jeden z głównych aktorów serii pracuje nad DLC?  - wiadomość - 2016-01-12
Plotki o DLC krążą po sieci od dwóch lat

Shawn Fonteno to aktor, który udziela głosu oraz wizerunku Franklinowi, a więc jednemu z trzech głównych bohaterów Grand Theft Auto V. Dziś na swoim instragramowym koncie artysta podzielił się zdjęciem, w którym pojawia się w kombinezonie przygotowanym z myślą o sesji motion-capture. Chociaż nie mamy potwierdzenia kiedy dokładnie została zrobiona fotografia, wiemy że przedstawia ona wnętrza studia Rockstar i może wskazywać na to, że plotki o planowanym fabularnym DLC, które pojawiają się regularnie od praktycznie dwóch lat, są prawdziwe. Fonteno jeszcze w 2014 roku wspominał, że wraz z deweloperami przygotowuje nowe DLC. Pod koniec grudnia pisaliśmy o pogłoskach wskazujących na to, że może ono zabrać graczy ponownie na ulice Liberty City. Twórcy serii oczywiście ciągle zaprzeczają jakimkolwiek informacjom o rozszerzeniu, tłumacząc że cała ich uwaga skupia się wyłącznie na rozbudowywaniu GTA Online.

Poprzednia odsłona serii otrzymała dwa rozbudowane samodzielne i bardzo wysoko oceniane dodatki (The Lost and Damned, The Ballad of Gay Tony), które do tej pory podawane są jako wzorcowe przykłady świetnie zrealizowanego DLC. Podobne podejście Rockstar zastosował w przypadku gry Red Dead Redemption (Undead Nightmare). Biorąc pod uwagę to, że GTA V pobiło wszelkie możliwe rekordy sprzedaży cyklu oraz przyniosło ogromne zyski należy spodziewać się, że deweloperzy nie zapomną o zachowaniu wysokiej jakości potencjalnej nowej zwartości, co może tłumaczyć prawie dwuletni cykl produkcyjny rozszerzenia.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
  2. Kompendium wiedzy o Grand Theft Auto V