Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lutego 2010, 12:00

Gra Roku 2009: aktualne wyniki głosowania (dzień 12)

Nasz coroczny plebiscyt na Grę Roku 2009 trwa w najlepsze, głosów przybywa z każdym dniem, a pogrupowane w 13 kategoriach gry dzielnie walczą o Waszą sympatię. Jak sobie radzą?

Nasz coroczny plebiscyt na Grę Roku 2009 trwa w najlepsze, głosów przybywa z każdym dniem, a pogrupowane w 13 kategoriach gry dzielnie walczą o Waszą sympatię. Jak sobie radzą?

Dziś, tak jak przed tygodniem, zaprezentujemy Wam pierwsze krótkie podsumowanie aktualnych wyników, które przez cały czas możecie obserwować na stronie plebiscytu.

GRA ROKU

Poniższy wykres prezentuje aktualny rozkład Waszych preferencji. Pamiętajcie, że te wyniki aktualizowane są na bieżąco, ale przyrost i rozkład głosów już tylko raz dziennie, więc te zestawienia pokazują tak naprawdę rezultaty z dnia poprzedniego.

Gra Roku 2009: aktualne wyniki głosowania (dzień 12) - ilustracja #1

W najważniejszej kategorii – Gra Roku 2009 – zachowany został układ sił z poprzedniego tygodnia. Pierwsze miejsce nadal okupuje Assassin’s Creed II, któremu po piętach depcze Modern Warfare 2. W ostatnich dniach te dwie produkcje na zmianę otrzymywały największą ilość głosów w przeciągu danych 24 godzin, ale stabilny całościowy przyrost może sugerować, że tendencja ta utrzyma się do końca zabawy. Miejsce trzecie nadal należy do Dragon Age, które w podczas ostatniej doby zyskało całkiem poważną przewagę nad czwartym w kolejności Batmanem. Piąte miejsce nadal należy do hitu z PS3 – Uncharted 2, a pozostałe tytuły w zasadzie nie mają już większych szans, by przebić się do pierwszej piątki.

NAJLEPSZA GRA NA PC

Zestawienie gier na PC należy do trzech tytułów: pierwsze miejsce to Dragon Age (choć ostatnie dni pokazują, że musi się bardzo obawiać ataku ze strony Modern Warfare 2), wspomniana w nawiasie strzelanka oraz zaskakująco dobry Batman: Arkham Asylum. Pozostałe gry praktycznie nie mogą liczyć na zdobycie miejsca na podium.

NAJLEPSZA GRA NA PS3

Niezmiennie na najwyższe uznanie wśród głosujących wciąż zasługuje Uncharted 2. I choć Assassin’s Creed II nieśmiało próbuje powiększać swój dorobek głosów, to przepaść po prostu jest zbyt duża.

NAJLEPSZA GRA NA X360

Na tej konsoli prym nadal wiedzie druga część Assassin’s Creed. W ostatnich dniach co prawda produkcja ta zdobyła mniej głosów, niż w dniach poprzednich, ale jej przewaga nad Forzą Motorsport 3 i niemal remisującymi dodatkami do GTA IV oraz Batmanem jest zbyt znacząca, by mogło się tutaj coś zmienić.

POZOSTAŁE KATEGORIE

Brutal Legend nadal pozostaje najpopularniejszą wśród niepopularnych gier z minionego roku. Wszystkie nominowane produkcje mogą się pochwalić stabilnym przyrostem punktów, zatem już teraz można pokusić się o wskazanie zwycięzcy.

Oto kolejna kategoria, w której lider nie zmienił się od samego początku plebiscytu – GTA: Chinatown Wars musi jednak być dzielne do samego końca, bowiem po piętach wciąż depcze mu LittleBigPlanet.

Gracze-wzrokowcy wyraźnie dają do zrozumienia, które gry były najpiękniejsze w zeszłym roku – niezmiennie są to Borderlands (oprawa artystyczna) i Uncharted 2 (technologia).

Najlepszy tryb sieciowy: w tej kategorii mamy do czynienia z największą przepaścią w rozkładzie Waszych głosów. Z pewnym zwycięzcą w postaci Modern Warfare 2 nie może konkurować nawet Left 4 Dead 2.

Wydawało się przez chwilę, że także tutaj Modern Warfare 2 zdobędzie pierwsze miejsce, ale DJ Hero w ostatnich dniach zdołało ponownie oddalić się od konkurentów.

Cała rodzina nadal najlepiej bawić się może przy EyePet (choć Wii Sports Resort dzielnie atakuje z drugiej pozycji), a za najlepiej rozwijaną grę w zeszłym roku nadal uznajecie World of Warcraft – w tej kategorii również nie zanosi się na większe zmiany.

Na koniec zostawiliśmy najbardziej oczekiwaną grę 2010 roku. Pierwsze miejsce nadal należy do stabilnej jak skała Mafii II, a srebro dzielnie dzierży Wiedźmin (w końcu profesja zobowiązuje), ale nie można nie zauważyć znaczącego spadku głosów oddanych na polski hit na rzecz święcącego triumfy Mass Effecta 2, która to gra całkiem szybko może wskoczyć na podium wyprzedzając Bad Company 2.

Przypominamy, że na swych faworytów głosować można do końca lutego, a aktualizowane każdego dnia wyniki można śledzić na stronie plebiscytu.