Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 09:40

autor: Sarge

Gra Prey 2 anulowana? Pete Hines po raz kolejny dementuje

Zamieszania na temat wydania gry Prey 2 ciąg dalszy. Internet kolejny raz obiegła wieść, że produkcja tego tytułu została anulowana. Na szczęście Pete Hines z firmy Bethesda Softworks zdementował te pogłoski, stwierdzając jedynie, że premiera dzieła zespołu Human Head Studios nie odbędzie się w tym roku.

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks miał powiedzieć w wywiadzie dla holenderskiej edycji serwisu IGN, że produkcja gry Prey 2 została anulowana. Wiceprezes Bethesda Softworks szybko jednak sprostował, że chodzi jedynie o opóźnienie daty premiery.

Po opublikowaniu wspomnianego wywiadu, wiele serwisów internetowych obiegła wieść, że Prey 2 w ogóle nie ukaże się na rynku. Pete Hines wyjaśnił jednak za pośrednictwem Twittera, że jego słowa zostały źle zinterpretowane. Wywiad był bowiem przeprowadzony po angielsku, następnie na potrzeby publikacji przetłumaczono go na język holenderski, a inne serwisy po raz kolejny próbowały przełożyć te słowa na angielski. Nietrudno wtedy o pomyłkę.

Gra Prey 2 anulowana? Pete Hines po raz kolejny dementuje - ilustracja #1
Akcja gry będzie miała miejsce na planecie Exodus

Tymczasem rozmówcy chodziło wyłącznie o to, że twórcy nie zdążą z tegoroczną premierą swojego dzieła. Jednocześnie nie wiadomo, kiedy dokładnie tytuł ukaże się na rynku. Warto przypomnieć, że w ostatnich miesiącach było sporo wątpliwości na temat przyszłości Prey 2. Ostatnio produkcja zniknęła nawet z listy wydawniczej firmy Bethesda Softworks, co w rzeczywistości było spowodowane tym, że czas dewelopingu został wydłużony.

Prey 2 to kontynuacja ciekawej strzelaniny z 2006 roku, za której stworzenie po raz kolejny odpowiada zespół Human Head Studios. Gra jest przygotowywana z myślą o PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tym razem gracze wcielą się w szeryfa Killiana Samuelsa, który lecąc samolotem został porwany przez statek kosmiczny będący miejscem wydarzeń pierwowzoru. Główny bohater ostatecznie trafi na planetę Exodus, oferującą sporą swobodę eksploracji i całkiem zróżnicowaną rozgrywkę.