Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2012, 12:12

autor: Aver

Studio Bethesda uspokaja – Prey 2 nadal w produkcji

Po wczorajszej wiadomości o zniknięciu gry Prey 2 z listy tytułów na oficjalnej witrynie studia Bethesda Softworks, przedstawiciele amerykańskiej firmy powiadomili prasę, że gra nadal jest w planach. Zdjęcie jej ze strony było spowodowane wydłużeniem czasu dewelopingu.

Zgodnie z wypowiedziami dla prasy pracowników studia Bethesda Softworks, odpowiedzialnego za strzelankę science-fiction Prey 2, niedawne zniknięcie tytułu z listy gier na oficjalnej witrynie firmy, o którym pisaliśmy wczoraj, nie było spowodowane anulowaniem projektu.

Studio Bethesda uspokaja – Prey 2 nadal w produkcji - ilustracja #1
Prey 2 wciąż w produkcji

Serwis IGN skontaktował się z przedstawicielem studia, który oświadczył co następuje:

Biorąc pod uwagę, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gra nie ukaże się w tym roku oraz zważywszy na fakt, że obecnie nie mamy na jej temat nic nowego do powiedzenia, uznaliśmy za niepotrzebne uwzględnianie jej na nowej stronie. Postanowiliśmy się skupić na nadchodzących tytułach, o których na bieżąco informujemy.

W podobnym tonie utrzymany był o wiele krótszy komentarz od innego pracownika Bethesda Softworks, przekazany serwisowi Eurogamer. Przypomniał on o kwietniowej decyzji przesunięcia daty premiery na bliżej nieokreślony termin. Przy tamtej okazji twórcy serii The Elder Scrolls uznali, że Prey 2 nie spełnia kryteriów jakości studia i będzie wymagać dłuższego procesu deweloperskiego.

Fani nieźle zapowiadającej się strzelanki science-fiction o przygodach łowcy głów Killiana Samuelsa mogą więc spać spokojnie. Miejmy jedynie nadzieję, że ich sen nie potrwa aż jedenaście lat. Tyle bowiem czasu upłynęło od daty zapowiedzi pierwszej części serii Prey do jej ukazania się w 2006 roku.