Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 10:47

autor: luckie

Cooperation - Peter Molyneux ujawnia tytuł kolejnej gry studia 22 Cans

Kolejna produkcja Petera Molyneux nosi tytuł Cooperation. Będzie to drugi z planowanych 22 eksperymentów, które pomogą studiu 22 Cans w stworzeniu wyjątkowej gry. Po Curiosity: What’s inside the cube, które pokaże do czego może nas popchnąć ciekawość, Molyneux przetestuje naszą zdolność współpracy.

Cooperation - Peter Molyneux ujawnia tytuł kolejnej gry studia 22 Cans - ilustracja #1
Curiosity: What’s inside the cube ma pokazać do czego może skłonić ludzi ciekawość

Peter Molyneux zdradził tytuł swojej kolejnej produkcji – Cooperation. Będzie to drugi, po Curiosity: What's inside the cube, z serii 22 growych eksperymentów, których wyniki mają posłużyć wizjonerowi wirtualnej rozrywki do stworzenia gry, jakiej świat jeszcze nie widział. Wraz ze swoim nowym studiem 22 Cans, Molyneux planuje wykorzystać zebrane tą drogą dane do zaprojektowania sztucznej inteligencji, która potrafiłaby dostosować rozgrywkę do osobistych preferencji i charakteru gracza. Brzmi ciekawie, równie interesujące są same eksperymenty. Molyneux w ten sposób określił swój nowy produkt:

Cooperation jest zupełnie inne, może to nie jest gra, albo raczej możnaby to nazwać grą społecznościową. (…) Jeśli [Curiosity] określimy mianem największej tajemnicy świata cyfrowego, to Cooperation jest największym wspólnym wysiłkiem, jaki widział świat.

Na razie o „grze” nie wadomo nic, poza tym, że mimo nazwy ma się opierać na współzawodnictwie inspirowanym zawodami w przeciąganiu liny. Mogłoby to sugerować uczestnictwo dwóch ogromnych drużyn rywalizujących ze sobą. Wniosek taki znajduje uzasadnienie w wypowiedziach samego Molyneux – setki tysięcy (jeśli nie miliony) graczy współpracujących w celu pokonania zespołu przeciwników. Jak dokładnie będzie wyglądała zabawa? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.

Nie wiadomo kiedy ukaże się Cooperation. Nie ma również oficjalnych informacji na jakich platformach tytuł zostanie wydany, ale prawdopodobnie będą to te same, co w przypadku Curiosity: What's inside the cube, czyli PC oraz systemy mobilne iOS i Android.

Po odejściu z firmy Microsoft, Peter Molyneux, ojciec takich serii jak: Fable, Black & White, czy Dungeon Keeper, założył własne studio – 22 Cans. Curiosity: What's inside the cube to pierwszy z serii 22 wirtualnych eksperymentów studia, których wyniki mają posłużyć do stworzenia dużej gry z zaawansowaną sztuczną inteligencją.

We wrześniu tego roku gracze z całego świata spróbują dostać się do wnętrza ogromnej kostki, która składać się będzie z milionów mniejszych elementów. Każda warstwa ma różnić się od pozostałych, a sposób ich rozbijania może wyglądać nieco inaczej.

Najciekawsze jest to, że tylko jedna osoba – ta, która jako pierwsza dostanie się do wnętrza kostki – otrzyma ukrytą tam zagadkową zawartość. Od niej będzie zależało czy i w jaki sposób podzieli się odkrytą tajemnicą z resztą świata.

Uczestnicy będą mogli za wirtualne lub prawdziwe pieniądze zakupić narzędzia, które przyspieszą proces. Jedno z nich – wirtualne diamentowe dłuto – kosztować ma niemal 78 tysięcy dolarów. Wszystko po to, aby przekonać się jaką moc ma ludzka ciekawość.