Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2012, 09:04

autor: Aver

Gra Curiosity Petera Molyneux opóźniona. Premiera we wrześniu

Najnowsza produkcja Petera Molyneux, gra Curiosity, ukaże się we wrześniu. Wynika tak z oficjalnego zwiastuna tytułu, w którym gracze będą musieli rozbić na kawałki olbrzymi sześcian, aby odkryć skrywaną w nim tajemnicę.

Zgodnie z informacją podaną w oficjalnym zwiastunie Curiosity, pierwszego projektu Petera Molyneux po opuszczeniu Lionhead Studios i stanięciu na czele zespołu deweloperskiego 22 Cans, gra ukaże się we wrześniu. Początkowo tytuł ujawniony podczas targów E3 był zapowiadany na 22 sierpnia.

Czym jest Curiosity? Pierwszą z 22 eksperymentalnych gier, które posłużą jednej z najbardziej znanych postaci w branży gier komputerowych do zaprojektowania w ciągu dwóch lat nowego, rewolucyjnego tytułu. Ma on wykorzystywać informacje gromadzone za pośrednictwem sieci społecznościowych do stworzenia wyjątkowej sztucznej inteligencji, zdolnej do dostosowania rozgrywki do charakteru i osoby każdego z grających.

Molyneux zapowiedział, że celem graczy będzie rozbicie olbrzymiego, czarnego sześcianu, złożonego z milionów małych kostek. Kto dokona tego jako pierwszy, odkryje tajemnicę zamkniętą w jego wnętrzu, zdolną do zmiany życia graczy. Curiosity ma oferować najdroższe DLC w historii komputerowej rozgrywki – diamentowe, wirtualne dłuto za 78 tys. dolarów, pozwalające na szybszy postęp w rozgrywce.

Curiosity będzie zdolne obsłużyć do miliona graczy jednocześnie. Pojawi się w wersjach na PC oraz systemy mobilne iOS i Android.