Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2012, 18:33

autor: Adrian Werner

Curiosity od Petera Molyneuxa zadebiutuje pod koniec sierpnia

Już od pewnego czasu wiadomo, że następnym projektem Petera Molyneuxa będzie Curiosity. Teraz dowiedzieliśmy się, że gra zadebiutuje na rynku pod koniec sierpnia. Molyneux stwierdził z typową dla siebie przesadą, że produkcja ta może zmienić nasze życie.

Curiosity od Petera Molyneuxa zadebiutuje pod koniec sierpnia - ilustracja #1

Już od ponad miesiąca wiemy, że pierwszym projektem, jakim Peter Molyneux opublikuje po rozstaniu ze studiem Lionshead będzie Curiosity. Teraz poznaliśmy datę premiery tej gry. Trafi ona do sprzedaży 22 sierpnia tego roku. W planach są wersje na PC oraz systemy mobilne iOS i Android.

Przypomnijmy, że w Curiosity celem graczy będzie odkrycie tego, co kryje się we wnętrzu olbrzymiego sześcianu złożonego z sześćdziesięciu milionów małych kostek. Peter Molyneux nie byłby sobą, gdyby nie obiecał czegoś wyjątkowego. Twórca stwierdził, że to, co znajdziemy we wnętrzu sześcianu ma być tak niesamowite, że będzie mogło wręcz zmienić życie graczy. Spodziewa się, że odkryciu tej tajemnicy informacje o niej przekazywać będą największe media świata.

Curiosity od Petera Molyneuxa zadebiutuje pod koniec sierpnia - ilustracja #2

Curiosity zostało zaprojektowane tak, aby mogło obsłużyć jednocześnie milion graczy. Co jednak ciekawe, tylko jedna osoba dotrze do środka sześcianu i odkryje jego tajemnice. Molyneux oczywiście nie zdradził co znajdziemy wewnątrz gigantycznej kostki. Zażartował jedynie, że nie będzie to martwy kot, co jest oczywiście odniesieniem do kota Schrödingera.

Warto dodać, że w grze znajdzie się system mikropłatności. Za cenę 78 tys. dolarów możliwy będzie zakup jednego diamentowego dłuta, co znacznie ułatwi przedostanie się do środka sześcianu. Osoby, których nie stać na wydanie takiej sumy będą mogły za 1 dolara nabyć dłuto z żelaza, które będzie jednak 10 tys. razy mniej skuteczne od diamentowego. Molyneux chce w ten sposób przeprowadzić interaktywny eksperyment, który zbada procesy rządzące naszą psychiką podczas nadawania rzeczom wartości pieniężnej.

Curiosity od Petera Molyneuxa zadebiutuje pod koniec sierpnia - ilustracja #3 W marcu tego roku Peter Molyneux pożegnał się z firmą Microsoft oraz założonym przez siebie zespołem Lionhead, w którym spędził ostatnie piętnaście lat. Nowym przedsięwzięciem twórcy jest studio 22 Cans. Opracuje ono 22 mocno eksperymentalne gry, a następnie wykorzysta uzyskane w ten sposób doświadczenia do stworzenia dużego wysokobudżetowego projektu.