Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2012, 18:42

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2 - 8 lipca)

Podczas rozpoczętego 2 lipca tygodnia polska branża gier podążała śladem zachodniej. Innymi słowy – nie działo się zbyt wiele. Kilka ciekawych zapowiedzi oraz wydarzeń miało jednak miejsce i wszystkie zgromadziliśmy dla Was w najnowszym odcinku naszego cyklu.

 Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2 - 8 lipca) - ilustracja #1
Alan Wake’s American Nightmare ukaże się w Polsce w wydaniu pudełkowym.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Niestety, wciąż trwa wakacyjna stagnacja i w rodzimej branży nie dzieje się za wiele. Co nie oznacza oczywiście, że nie udało nam się wygrzebać kilku ciekawych nowinek

Zapowiedzi wydawnicze

Firma Cenega zapowiedziała, że wyda w Polsce pecetową edycję Alan Wake’s American Nightmare. Gra pojawi się na półkach rodzimych sklepów na przełomie lipca i sierpnia w wersji z polskimi napisami. Dostępna też będzie edycja cyfrowa. Cenę ustalono na poziomie 29,99 złotych, czyli znacznie niższym niż 13,99 euro (około 59 złotych), jakie życzą sobie za ten tytuł zachodnie serwisy dystrybucji elektronicznej.

 Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2 - 8 lipca) - ilustracja #2

Cenega ujawniła również zawartość zestawu Victoria: Złota Edycja. W skład pakietu wejdą gry -Victoria: Imperium słońca wraz z dodatkiem Rewolucje oraz Victoria II z rozszerzeniem Wojna secesyjna. Wszystkie te tytułu dostępne będą w polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru. Premiera nastąpi 20 lipca tego roku, a sugerowana cena detaliczna zestawu wyniesie 99,99 złotych.

Tanie serie

Do taniej pecetowej serii EA Classics powędrowały gry:

  1. FIFA 12
  2. FIFA Manager 12

Obie dostępne są w cenie 54,90 złotych.

 Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (2 - 8 lipca) - ilustracja #3
Apache: Air Assault

Natomiast firma Licomp Empik Multimedia wzbogaciła serię Best of o następujące tytuły:

  1. Alien Breed Trilogy
  2. Apache: Air Assault
  3. IL-2 Sturmovik: 1946

Wszystkie trzy wyceniono na 39,99 złotych.

Pozostałe wieści

Firma Sony Computer Entertainment Polska poinformowała, że w bijatyce PlayStation All-Stars Battle Royale w rolę Kratosa wcieli się Bogusław Linda, czyli aktor, który podkładał głos tej postaci w rodzimej wersji serii God of War. Gra zadebiutuje pod koniec roku na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Natomiast fanów darmowych strzelanin z mikropłatnościami zainteresować powinna informacja, że wystartowała wreszcie polska wersja FPS-a Battlefield Play4Free. Electronic Arts wypuściło oczywiście reklamujący to wydarzenie zwiastun:

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce (2 – 6 lipca)
  2. Diablo III wrócił do sklepów. Top Empik - Tydzień 27
  3. Battlefield razy pięć. Top 10 Origin - tydzień 26
  4. Aktualizacja polskiego PS Store (Rainbow Moon, Dungeon Twister)
gry