Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 08:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

W grze Gears of War: Judgment pojawi się tryb multiplayer Free-For-All

Gears of War: Judgment będzie pierwszą grą w historii serii, w której znajdzie się tryb multiplayer nieoparty na rozgrywce drużynowej. Mowa o Free-For-All - popularnej opcji sieciowej zabawy, która jak dotąd nie pojawiła się w tym cyklu.

Firma Epic Games potwierdziła, że w grze Gears of War: Judgment pojawi się tryb multiplayer Free-For-All. Jest to pierwszy tego typu przypadek w historii serii, bo w dotychczasowych odsłonach można było wziąć udział jedynie w drużynowych rozgrywkach sieciowych.

Free-For-All to klasyczny tryb multiplayer, w którym do walki stanie ze sobą określona liczba postaci rywalizujących o jak najwyższy wynik zabójstw (tzw. fragów). W tym przypadku każdy gracz musi liczyć wyłącznie na siebie, bo wyeliminowane zostały wszelkie aspekty drużynowe znane z innych opcji rozgrywki sieciowej. Szczegóły na temat Free-For-All pojawią się w najnowszym numerze Official Xbox Magazine. Na razie redaktorzy periodyku podzielili się ekskluzywnym screenem.

W grze Gears of War: Judgment pojawi się tryb multiplayer Free-For-All - ilustracja #1
źródło: OXM.co.uk

Dzieło studia People Can Fly, współpracującego z Epic Games, zostanie zaprezentowane dziennikarzom podczas zbliżających się targów PAX Prime w Seattle, które odbędą się w dniach 31 sierpnia – 2 września. Wtedy możemy spodziewać się nowych informacji na temat nadchodzącej produkcji, w tym być może kolejnych szczegółów o zapowiedzianym dzisiaj trybie multiplayer.

Gears of War: Judgment to nowa odsłona popularnej serii gier akcji. Tym razem akcja będzie rozgrywać się kilka lat przed wydarzeniami znanymi z pierwszej części cyklu. Gracze wcielą się w Damona Bairda, który w dotychczas wydanej trylogii był tylko jednym z członków oddziału prowadzonego przez Marcusa Feniksa.

Tytuł tradycyjnie zaoferuje emocjonującą kampanię z opcją kooperacji oraz multiplayer dla wielu graczy. W tym ostatnim zadebiutuje m.in. tryb OverRun, stanowiący połączenie najlepszych elementów z Hordy i Bestii. Gears of War: Judgment zadebiutuje 19 marca 2013 roku w Stanach Zjednoczonych na Xboksie 360. Europejska data premiery nie została oficjalnie ogłoszona.