Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2011, 10:40

autor: Jiker

Gra MMO The Secret World w programie EA Partners

Firma Electronic Arts poinformowała, że gra MMO o tytule The Secret World – autorstwa norweskiego studia Funcom – zostanie wydana w ramach programu EA Partners. Niewykluczone, że wraz z edycją pecetową na sklepowe półki trafi również wersja konsolowa (Xbox 360).

Firma Electronic Arts poinformowała, że gra MMO o tytule The Secret World – autorstwa norweskiego studia Funcom – zostanie wydana w ramach programu EA Partners. Niewykluczone, że wraz z edycją pecetową na sklepowe półki trafi również wersja konsolowa (Xbox 360).

Gra MMO The Secret World w programie EA Partners - ilustracja #1

W notatce prasowej potwierdzającej tę wiadomość, próżno szukać jakichkolwiek odniesień do liczby i rodzaju platform, na których The Secret World mogłoby się ukazać. Jest jednak więcej niż pewnym, że produkcja, o której w przeciągu ostatnich dziesięciu miesięcy nie było nam dane słyszeć żadnych nowych wieści, powstaje przede wszystkim z myślą o PC.

Przedstawiciele Funcom nie wykluczają jednak możliwości wydania The Secret World również na konsole. Jeden z nich przyznał w rozmowie z serwisem VG247.com, że taka opcja ciągle jest rozważana. Przypominamy, że w momencie oficjalnej zapowiedzi The Secret World twórcy wspomnieli, że ich gra powstaje nie tylko na PC, ale również na Xboksa 360.

Gra MMO The Secret World w programie EA Partners - ilustracja #2

Reprezentanci Electronic Arts oraz Funcom stwierdzili zgodnie i jednoznacznie, że nawiązanie współpracy to bardzo pozytywny fakt w relacjach obu firm. Nie chcieli jednak zdradzić żadnych szczegółów, w związku z czym w dalszym ciągu nie znamy chociażby przybliżonej daty premiery The Secret World.

Przypominamy, że akcja The Secret World zostanie osadzona w czasach współczesnych, oferując styl rozgrywki, którego próżno szukać w dzisiejszych produkcjach z gatunku MMO. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że w grze nie będzie chodziło o ratowanie świata, a raczej próbę powstrzymania dalszego rozprzestrzenienia się zła i ukrycia tego procesu przed zwyczajnymi ludźmi.

W TSW istotne znaczenie będą miały takie elementy rozgrywki, jak eksploracja, klimat i rozmowy, a także eliminacjach setek przeciwników, w tym bestii i obowiązkowych zombie żyjących w równoległym świecie. W produkcji otrzymamy szansę zostania członkiem jednej z trzech organizacji: Dragonów z siedzibą w Seulu, Iluminatów z Nowego Jorku i Templariuszy ze „stolicą” w Londynu.

Ostatnia aktualizacja: 2011-01-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.