Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2022, 17:49

Steamowe karty Gothica 1 i 2 będą odświeżane z pomocą graczy; wyślij screeny

Karty gier Gothic i Gothic 2 na Steamie doczekają się odświeżenia. Z tej okazji firma THQ Nordic organizuje konkurs z nagrodami. Wystarczy wysłać screen z gry, aby wziąć w nim udział.

Obecne na rynku od około dwóch dekad gry Gothic i Gothic II ukazały się w czasach, gdy na PC królowały rozdzielczości 800x600 i 1024x768 pikseli. Obie produkcje można co prawda uruchomić obecnie np. w 1080p – a dzięki aktualizacjom bez problemu działają one na Windowsie 10 i najnowszych podzespołach, a także obsługują Warsztat Steam – ale ich karty na platformie firmy Valve są mocno niedzisiejsze. THQ Nordic i studio Piranha Bytes postanowiły to zmienić, angażując do pomocy fanów Gothica.

Szczegóły konkursu

W tym celu na kanale marki na Discordzie ogłoszono konkurs na screeny z obu gier, a konkretnie z „jedynki” i Złotej Edycji „dwójki” (zawierającej dodatek Noc Kruka). Można je umieszczać w zakładce „store-screens-g1” do 14 lipca 2022 roku do godziny 23:59 czasu polskiego – po jednym w jednej wiadomości, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zamieścić kilka postów.

Obecne screeny pamiętają przedpremierową wersję gry. Źródło: Steam.

Nagrody

Autorzy dwóch najlepszych screenów zostaną nagrodzeni unikatowymi fizycznymi kopiami albumu z grafikami koncepcyjnymi z Gothica 3 (w języku angielskim). Niech Was jednak nie zniechęci ograniczona liczba fantów do zgarnięcia – wyróżniające się screeny tak czy inaczej mogą trafić na odświeżone karty Gothica i Gothica II na Steamie.

Wymagania

Poniżej znajdziecie wymagania, jakie muszą spełniać grafiki. Nadsyłane screeny:

  • nie mogą zawierać spoilerów fabularnych…
  • …ani żadnych elementów interfejsu (o ile to możliwe);
  • muszą pochodzić z najnowszej wersji danej gry…
  • …i być w rozdzielczości 1920x1080 pikseli.

Coś się święci?

Nie wiem jak Was, ale mnie zastanawia, czy ta zmiana – oraz inne, o których wspomniałem na początku wiadomości – jest podyktowana tylko oddaniem twórców dla fanów, powstającym remakiem pierwszego Gothica, a może jeszcze czymś innym, np. jakimś remasterem? Z chęcią zobaczyłbym staruszka Gothica w szatach odświeżonych na podobieństwo tych, jakich doczekało się Diablo II dzięki wydaniu Resurrected.