Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2022, 19:28

Gothic i Gothic 2 z oficjalnym wsparciem Warsztatu Steam

Ponad dwie dekady po premierze Gothic i Gothic 2 otrzymają oficjalne wsparcie Warsztatu Steam. THQ Nordic chce w ten sposób docenić społeczność moderską i zapewnić jej narzędzia do łatwiejszego tworzenia nowych treści.

Pierwszy oraz drugi Gothic są na rynku od ponad dwudziestu lat i przez cały ten czas budzą zainteresowanie fanów. Swoje długie życie gry studia Piranha Bytes zawdzięczają w dużej mierze społeczności moderskiej, która regularnie dostarcza nowe treści – jak choćby wydana na początku tego roku rodzima modyfikacja Kroniki Myrtany: Archolos (tak dobra, że doczekała się nawet pełnoprawnej recenzji oraz poradnika na GRYOnline.pl).

Zarówno deweloper, jak i jego obecny wydawca – firma THQ Nordic – doceniają zaangażowanie fanów. Aby nieco ułatwić im życie, postanowiono zapewnić stareńkim Gothicom oficjalne wsparcie Warsztatu Steam.

Gothic i Gothic 2 z oficjalnym wsparciem Warsztatu Steam - ilustracja #1
Źródło: Steam.

Na razie jest to tylko wersja beta, ale ten stan rzeczy nie powinien potrwać zbyt długo. Dostępne na Steamie modyfikacje możecie sprawdzić pod poniższymi linkami:

Aby móc je zainstalować i uruchomić, należy wcześniej wybrać testową wersję (ang. branch – dosłownie „gałąź”) danej gry. Można to zrobić, klikając na konkretną pozycję w swojej kolekcji Steam prawym przyciskiem myszy, a następnie przechodząc do zakładki „Właściwości”. W oknie, które się pojawi, klikamy na „Beta”. Potem pozostaje już tylko wybrać wersję testową z rozwijanej listy i zamknąć okno – w tym przypadku hasło nie jest potrzebne.

Ponadto THQ Nordic przygotowało obszerną instrukcję dla twórców przyszłych modyfikacji. Znajdziecie ją pod tym adresem. Cóż, teraz pozostaje już tylko czekać na kolejne mody warte ogrania, prawda?