Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2021, 11:03

autor: mokosh

Uczta dla fanów Gothica, dziś premiera moda Kroniki Myrtany

Dziś premierę ma fanowska modyfikacja do Złotej Edycji Gothica II – Kroniki Myrtany. Dostępna jest ona zarówno na Steamie, jak i na oficjalnej stronie.

W SKRÓCIE:
 • Dziś premierę ma fanowski projekt Kroniki Myrtany, który stanowi fabularne rozszerzenie świata znanego z serii Gothic.
 • Modyfikację można pobrać zarówno z oficjalnej strony, jak i ze sklepu Steam.

Za kilka godzin fani serii Gothic będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie postawi przed nimi fanowska modyfikacja Kroniki Myrtany. Rozszerzenie jest w pełni darmowe, jednak warunkiem do jego instalacji jest posiadanie Gothica II wraz z dodatkiem Noc Kruka.

Historia, którą gracze poznają w czasie rozgrywki, skupia się wokół młodego mężczyzny Marvina, który przybywa na wyspę Archolos, poszukując spokojnego miejsca do życia. Rzeczywistość okazuje się jednak zupełnie inna, przez co gracze staną przed wieloma wyborami, które zdecydują o losie bohatera.

Według zapewnień zespołu, który odpowiada za rozszerzenie, Kroniki Myrtany to zabawa na około 60 godzin. Co więcej, do dyspozycji graczy trafi nowe uzbrojenie, odmieniony system wytwarzania przedmiotów oraz rozbudowany system podróży. O wszystkich cechach rozgrywki przeczytacie tutaj.

Jeśli zaś chodzi o chronologię i kanoniczność wydarzeń, są one zupełnie zgodne z lore serii Gothic, o czym informują twórcy modyfikacji w jej opisie na Steam. Akcja Kronik Myrtany toczy się przed pierwszą częścią gry, dzięki czemu gracze poznają proces kształtowania się Górniczej Doliny.

Modyfikację będzie można pobrać zarówno ze sklepu Steam, jak i z oficjalnej strony. Poniżej znajdziecie również wymagania sprzętowe projektu.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: Intel Pentium III 700 MHz
 3. Pamięć: 2 GB RAM
 4. Karta graficzna: Karta graficzna 3D z pamięcią 128 MB
 5. DirectX: Wersja 8.1
 6. Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-750 / AMD Phenom II
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: NVIDIA GTX 680 / AMD R9 280X
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 6 GB dostępnej przestrzeni