Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2021, 11:00

Biały Sad z Wiedźmina szczegółowo odtworzony w Minecraft; gracz pokazał mapę

Jeden z graczy Minecrafta pochwalił się na Reddicie swoim imponującym projektem. Odtworzył on w grze Biały Sad z Wiedźmina 3.

W SKRÓCIE:
  • Gracz odtworzył w Minecrafcie Biały Sad z Wiedźmina 3.
  • Skupił się nie tylko na głównych zabudowaniach – pochylił się także nad ukształtowaniem terenu.
  • W przyszłości zamierza odtworzyć inne rejony znane z gry CD Projekt RED.

Gracze Minecrafta prawdopodobnie nigdy nie przestaną zaskakiwać skalą swoich wirtualnych projektów. Często inspirują się przy tym popularnymi markami, jak chociażby Star Wars czy Władcą Pierścieni. Teraz przyszła kolej na Wiedźmina, a konkretnie Dziki Gon. Jeden z graczy odtworzył bowiem w grze całą lokację startową z „trójki”, czyli Biały Sad.

Użytkownik o nicku Equal-Tangerine6532 zaprezentował swoje dzieło na Reddicie i robi ono wyjątkowe wrażenie. Mowa tu o kompletnym odtworzeniu rejonu znanego z produkcji CD Projekt RED. Gracz nie skupił się więc jedynie na głównej wiosce i rozsianych wokół niej ruinach. Zadbał również o to, by ukształtowanie terenu było takie samo jak w Wiedźminie 3.

Biały Sad z Wiedźmina szczegółowo odtworzony w Minecraft; gracz pokazał mapę - ilustracja #1
Źródło: Reddit
Biały Sad z Wiedźmina szczegółowo odtworzony w Minecraft; gracz pokazał mapę - ilustracja #2
Źródło: Reddit

Nic dziwnego, że opublikowane screeny zrobiły wrażenie na pozostałych użytkownikach Reddita. Niektórzy spytali twórcę o to, jak właściwie stworzył mapę. W odpowiedzi zdradził on, że w dostosowywaniu terenu pomogła mu aplikacja World Painter. Przyznał też, że lokacja nie jest jeszcze ukończona. Jak zauważyć można na przedstawionych grafikach, brakuje chociażby ruin zamku, w których stacjonowali nilfgaardzcy żołnierze.

Mimo to już teraz dzieło gracza budzi podziw, biorąc pod uwagę dokładność w odtwarzaniu Białego Sadu. Przy okazji wiemy też, że nie będzie to jego ostatni projekt. W jednym z komentarzy przyznał, że w przyszłości zamierza dokonać tego samego z Velen, Kaer Morhen oraz Skellige. Te projekty będą wymagać jeszcze więcej czasu ze względu na ich znacznie większą skalę.

Biały Sad z Wiedźmina szczegółowo odtworzony w Minecraft; gracz pokazał mapę - ilustracja #3
Źródło: Reddit

Warto przy tym wspomnieć, że to nie pierwszy minecraftowy projekt inspirowany Wiedźminem. W 2018 roku grupa Elysium Fire odtworzyła w grze studia Mojang Novigrad. Budowa miasta zajęła im około sześciu miesięcy, a finalny efekt jest naprawdę imponujący.