Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2022, 18:33

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

gamescom 2022 zapowiada się chudo; zabraknie Sony i innych gigantów

Zarząd Sony potwierdził, że japońska firma nie zawita w tym roku do Kolonii na targi gamescom 2022. Europejskie święto graczy, które powraca jako „fizyczna” impreza po pandemii COVID-19, ma coraz mniej dużych uczestników.

Źródło: gamescom, materiały promocyjne.

Po dwuletniej przerwie gamescom powraca w tradycyjnej formule. Już niedługo hale targowe w centrum Kolonii zostaną odwiedzone przez tysiące fanów gier oraz przedstawicieli branżowych mediów. W trakcie tegorocznej edycji imprezy nie zobaczymy jednak produkcji Sony. Portal Games Wirtschaft informuje bowiem, że otrzymał oficjalną wiadomość od przedstawiciela Sony, który potwierdza nieobecność firmy na targach (via GamesIndustry.biz).

Wielcy nieobecni

Zespół PlayStation Studios dołączył tym samym do takich „wielkich nieobecnych” imprezy jak Nintendo, Activision Blizzard oraz Take-Two. Ponoć fani na osłodę mogą spodziewać się udziału innych dużych firm, ale organizatorzy nie zapowiedzieli jeszcze, o kogo dokładnie chodzi. Na tę chwilę wiemy tylko, że swój udział potwierdzili Bandai Namco i Embracer Group (via Eurogamer).

Rozkład jazdy

Na sam koniec przypominamy, że największe europejskie targi gier odbędą się w dniach od 24 do 28 sierpnia. Natomiast całe wydarzenie zainicjuje pokaz Gamescom Opening Night Live 23 sierpnia. Osoby, które nie zdecydują się na podróż do Kolonii, będą mogły śledzić transmisje w Internecie.

E3 2021