Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2019, 17:00

autor: AlexB

Stream Death Stranding wciąż trwa. Tymczasem wyciekła data premiery

Na oficjalnym kanale marki PlayStation w serwisie Twitch wystartowała transmisja na żywo, której zwieńczeniem powinien być nowy trailer Death Stranding, czyli najnowszego projektu Hideo Kojimy. Ogląda ją przeszło 13 tysięcy osób.

Aktualizacja

Tajwańscy przedstawiciele marki PlayStation nieco przedwcześnie opublikowali na Facebooku informację, że Death Stranding będzie miało swoją premierę 8 listopada bieżącego roku. Na oficjalne potwierdzenie tej informacji musimy jednak trochę poczekać.

Oryginalna wiadomość

Na początku bieżącego tygodnia dowiedzieliśmy się, że już dziś, czyli 29 maja, premierę będzie miał piąty zwiastun Death Stranding. Jako że najnowszy projekt Hideo Kojimy, znanego przede wszystkim jako twórca serii Metal Gear, wciąż owiany jest mgiełką tajemnicy, wywołało to ogromne poruszenie wśród graczy. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę, wczoraj wieczorem studio Kojima Productions oraz firma Sony zdecydowały się na uruchomienie transmisji na żywo, której zwieńczeniem niemal na pewno będzie premiera nowego trailera nadchodzącej produkcji. Można ją oglądać na oficjalnym kanale marki PlayStation w serwisie Twitch.

Na razie stream, zatytułowany Tomorrow Is In Your Hands (Jutro jest w Twoich rękach), nie pokazuje zbyt wiele. Możemy na nim zobaczyć jedynie odciski dłoni pojawiające się na czarnej cieczy, czyli elementy, które przewijały się już w poprzednich zwiastunach. Co jednak ciekawe, w konturach śladów widoczne są fragmenty filmu, być może nadchodzącego trailera. W tle przygrywa mroczna, ambientowa muzyka i co jakiś czas kobiecy głos, powtarzający ciężką do zrozumienia frazę, mówiącą coś o trzymaniu się razem.

Mimo niewielu informacji, transmisja na żywo cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Obecnie ogląda ją przeszło 13 tysięcy osób.

Co takiego ujrzymy na nowym trailerze Death Stranding? - Gorąca atmosfera wokół trailera Death Stranding - zobacz stream - wiadomość - 2019-05-29
Co takiego ujrzymy na nowym trailerze Death Stranding?

Ciężko przewidzieć, co takiego ujrzymy na nowym trailerze Death Stranding. Ostatecznie mamy do czynienia z Hideo Kojimą, który znany jest z tego, że lubi zaskakiwać. Niewykluczone jednak, że w końcu, po niemal trzech latach od pierwszej zapowiedzi, poznamy datę premiery tytułu. W pewnym stopniu może potwierdzać to fakt, że wyciekła już karta produktu z PlayStation Store, na której wystartuje przedsprzedaż (via Wccftech). Według niej, osoby, które zdecydują się na pre-order, otrzymają w zamian dynamiczny motyw PlayStation 4, specjalny avatar oraz przedmioty do wykorzystania w grze - złote okulary przeciwsłoneczne, pancerz, czapkę i coś, co wygląda na egzoszkielet, mający zwiększać prędkość.

Źródło: Wccftech - Gorąca atmosfera wokół trailera Death Stranding - zobacz stream - wiadomość - 2019-05-29
Źródło: Wccftech

Inną interesującą rzeczą, która wyciekła wraz z kartą produktu, jest prawdopodobny oficjalny opis fabuły Death Stranding. Oto on:

Sam Bridges musi stawić czoła światu zmienionemu przez Death Stranding. Trzymając w swoich rękach resztki przyszłości Sam wyrusza w podróż, by krok po kroku zjednoczyć zniszczoną planetę. Jaką tajemnicę skrywa Death Stranding? Co Sam odkryje podczas swojej wędrówki? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie dzięki tej niezwykłej produkcji.

Wciąż brzmi to wszystko bardzo tajemniczo. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki, by nadchodzący zwiastun nieco bardziej rozjaśnił to, z jaką produkcją będziemy mieli do czynienia i potwierdził, że nowa gra Hideo Kojimy będzie prawdziwie niezwykłym doświadczeniem.

Death Stranding ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 4. W grze ujrzymy i usłyszymy takie gwiazdy, jak Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, Guillermo del Toro czy Lindsey Wagner.

  1. Oficjalna strona studia Kojima Productions
  2. Death Stranding – kompendium wiedzy