Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 grudnia 2015, 11:42

autor: Jiker

Gods of Rome – nadchodzi Mortal Kombat w starożytnym Rzymie

Firma Gameloft zapowiedziała Gods of Rome - bijatykę inspirowaną grami pokroju Mortal Kombat X i Injustice: Gods Among Us, której akcja rozgrywa się w uniwersum łączącym elementy antyku i mitologii. Tytuł zmierza na Androida, iOS-a i Windows Phone.

Firma Gameloft nie tylko wydaje, ale i zapowiada. Po udostępnieniu strzelanki Sniper Fury, francuski deweloper – znany z takich serii jak Modern Combat, Asphalt i Dungeon Hunter – ogłosił, że pracuje nad bijatyką Gods of Rome. Tytuł trafi na smartfony i tablety z systemami Android, iOS oraz Windows Phone (najpewniej też na komputery z Windowsem 10) w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Aktualnie nie wiemy, kiedy dojdzie do premiery Gods of Rome – niewykluczone, że debiut odbędzie się jeszcze w tym roku. Co więcej, firma Gameloft nie zweryfikowała informacji na temat modelu biznesowego, jaki ma zamiar wykorzystać, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to typowy free-to-play z mikropłatnościami. Wskazuje na to obecność napojów leczących, za pomocą których napełnimy pasek energii (w innym wypadku trzeba będzie poczekać określoną ilość czasu).

Wiemy za to, że Gods of Rome będzie bijatyką 1-na-1. Mechanika starć została najprawdopodobniej zaczerpnięta z mobilnych gier walki pokroju Injustice: Gods Among Us, Marvel Contest of Champions i Mortal Kombat X. Choć nie zostało to potwierdzone, najpewniej nie będziemy tu sprawować bezpośredniej kontroli nad wojownikiem, a jedynie zajmiemy się stukaniem w ekran i wykonywaniem gestów, celem aktywacji rozmaitych ataków i ruchów specjalnych.

W rolę wojowników wcielą się mitologiczni bogowie (nie tylko rzymscy, co sugeruje tytuł – wśród bohaterów jest m.in. Zeus), tytani i gladiatorzy – na liście postaci, prócz władcy błyskawic, znajdują się Mars (prawdopodobnie), Atena, Atlas i Spartakus. Do dyspozycji graczy oddana zostanie kampania solowa, w ramach której odblokujemy kolejnych wojowników, a także sieciowa opcja wieloosobowa. Ta druga pozwoli zmierzyć się w walkach z ludźmi z całego świata. Bardzo możliwe, że dostęp do areny wymagać będzie posiadania specjalnych kluczy, zdobywanych w trakcie kariery.

Gods of Rome wygląda przy tym bardzo przekonująco, co możecie sprawdzić oglądając załączony zwiastun. Trójwymiarowe, pełne detali areny i ładnie animowane, zbudowane z dużej liczby wielokątów postacie nie pozwalają przejść obok gry studia Gameloft obojętnie. Bardzo pozytywnie na obraz gry wpływają też towarzyszące walkom efekty wizualne i świetlne.