Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiANDWPiOS
Okładka Gods of Rome (AND)

Gods of Rome

Opracowana przez doświadczoną na gruncie gier mobilnych francuską firmę Gameloft bijatyka 1 na 1, utrzymana w klimatach mitologicznych.

Bijatyki | zagraj za darmo | mitologia | walka

Okładka Gods of Rome (AND)

producent: Gameloft

wydawca: Gameloft

Strona oficjalna

data premiery gry:

17gru2015

iOS AND

18gru2015

WP

Gods of Rome to mobilna bijatyka z mitologicznymi bogami, tytanami i gladiatorami w rolach głównych, wydana na urządzeniach z systemem AND, iOS i WP. Za wyprodukowanie tytułu odpowiada francuska firma Gameloft, znana z gry Sniper Fury, a także serii Modern Combat, Asphalt i Dungeon Hunter. Wydano go w typowym modelu darmowym, oferującym obsługę mikropłatności.

Fabuła

W Gods of Rome trafiamy do uniwersum osadzonego w epoce antyku. Łączy ono w sobie elementy starożytnego Rzymu i Grecji, wliczając w to nie tylko historyczne akcenty, ale przede wszystkim te będące częścią mitologii. Świat gry zamieszkują bowiem bogowie, tytani i inne fantastyczne kreatury, wyciągnięte z wierzeń ówczesnych ludzi.

Mechanika

Gods of Rome jest bijatyką 1-na-1. Mechanika starć została zainspirowana mobilnymi grami walki pokroju Injustice: Gods Among Us, Marvel Contest of Champions i Mortal Kombat X. W grze nie sprawujemy bezpośredniej kontroli nad wojownikiem, a jedynie zajmujemy się wykonywaniem tapnięć i gestów, celem aktywacji rozmaitych ataków i ruchów specjalnych. W rolę wojowników wcielają się mitologiczni bogowie (nie tylko rzymscy, co sugeruje tytuł – wśród bohaterów znajdziemy też greckie bóstwa), tytani i gladiatorzy – na liście postaci, prócz władcy błyskawic, widnieją m.in. Mars, Atena, Atlas i Spartakus.

Tryby gry

Gods of Rome na platformę AND, iOS i WP oferuje rozbudowaną kampanię solową, w ramach której odblokowujemy kolejnych wojowników, a także bardzo mile widzianą w przypadku bijatyk sieciową opcję wieloosobową. Ta druga pozwala zmierzyć się z ludźmi z całego świata, ale aby skorzystać z tej możliwości trzeba posiadać specjalne klucze (Divine Keys), pozyskiwane w trakcie kariery i nabywane w ramach mikropłatności.

Kwestie techniczne

Gods of Rome wygląda przy tym bardzo przekonująco. Trójwymiarowe, pełne detali areny i ładnie animowane, zbudowane z dużej liczby wielokątów postacie nie pozwalają przejść obok gry studia Gameloft obojętnie. Bardzo pozytywnie na obraz gry wpływają też towarzyszące walkom efekty wizualne i świetlne.

Minirecenzja Gods of Rome – monotonna bijatyka pozbawiona boskiego pierwiastka

PLUSY:
  1. Widowiskowa oprawa graficzna, która nie ma się czego wstydzić w porównaniu do ślicznego Mortal Kombat X;
  2. Ciekawie i fajnie zaprojektowane postacie;
  3. Długa kampania fabularna.
MINUSY:
  1. Bardzo płytka i powtarzalna mechanika rozgrywki;
  2. Zabawa nudzi się po kilku dłuższych chwilach.

Firmy Gameloft nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi grania na urządzeniach mobilnych. Deweloper ma na swoim koncie szereg mniej lub bardziej udanych produkcji, w tym chociażby serię Asphalt. Kolejną propozycją studia jest Gods of Rome, czyli bijatyka z antycznymi postaciami w rolach głównych, która rzuca rękawice projektom pokroju Mortal Kombat X.

Ze wspomnianej produkcji francuski tytuł czerpie całkiem sporo – rozgrywka przebiega w niemal identyczny sposób, opierając się na stukaniu i przeciąganiu palcami po ekranie dotykowym urządzenia. W odróżnieniu od hitu firmy Warner Bros. Interactive Entertainment, zabawa w Gods of Rome nie jest aż tak płynna. Bardzo ciężko jest zablokować ciosy przeciwnika, a sama gra zachęca do obsypywania przeciwników losowymi kombosami, nagradzając atakujących potężnymi mocami. Krótko pisząc, rozgrywce brakuje głębi. Wydawało się, że inne mobilne bijatyki także poważnie cierpią z tego powodu, ale w tym przypadku jest naprawdę kiepsko.

Oczywiście, na początku nie przeszkadza to w czerpaniu frajdy z walki, gdyż potyczki są bardzo efektowne, a oprawa graficzna Gods of Rome jest naprawdę wysokich lotów. Niemniej całość szybko się nudzi, gdy monotonna, schematyczna oraz pozbawiona polotu mechanika rozgrywki zaczyna dokuczać. Jest to tym bardziej uciążliwe, że deweloperzy stworzyli całkiem długa kampanię fabularną, a i lista dostępnych bohaterów nie pozwala narzekać.

Jak więc w ostateczności wypada bijatyka Gameloftu? Przeciętnie. Z jednej strony jest to gra ładna, widowiskowa, z długą kampanią i ciekawymi postaciami. Z drugiej, mechanika rozgrywki jest mało płynna, powtarzalna i szybko się nudzi. Tytuł dostępny jest za darmo, więc nie zaszkodzi spróbować, ale nie oczekujcie cudów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Gods of Rome

16+

Wymagania sprzętowe Gods of Rome

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Windows Phone

Windows Phone

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Gods of Rome - mordobicie studia Gameloft trafiło na Androida
Gods of Rome - mordobicie studia Gameloft trafiło na Androida

wiadomość21 grudnia 2015

Kilka dni po premierze na iOS-ie doczekaliśmy się wydania na Androida gry Gods of Rome, czyli nowego mordobicia studia Gameloft.

Gods of Rome – nadchodzi Mortal Kombat w starożytnym Rzymie
Gods of Rome – nadchodzi Mortal Kombat w starożytnym Rzymie

wiadomość4 grudnia 2015

Firma Gameloft zapowiedziała Gods of Rome - bijatykę inspirowaną grami pokroju Mortal Kombat X i Injustice: Gods Among Us, której akcja rozgrywa się w uniwersum łączącym elementy antyku i mitologii. Tytuł zmierza na Androida, iOS-a i Windows Phone.

iOS
AND
WP