Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDPCiOSWP
Okładka Sniper Fury (iOS)
OkładkaSniper Fury (iOS)

Sniper Fury

Opracowana przez uznaną firmę Gameloft mobilna strzelanina FPS, korzystająca z typowego modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sniper Fury Premiera

3gru2015

AND iOS WP

13cze2017

PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Sniper Fury to FPS wydany między innymi na platformę PC, AND itd.. Produkcja jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play), a opracowało ją studio Gameloft, znane z popularnych na urządzeniach mobilnych pozycji pokroju Modern Combat 5: Blackout, Brothers in Arms 3: Sons of War czy Dungeon Hunter 5.

Fabuła

Akcja wydanego na platformę PC, AND itd. Sniper Fury toczy się w niedalekiej przyszłości. Zmiany technologiczne oraz geopolityczne sprawiły, że stare metody prowadzenia konfliktów powoli odchodzą do lamusa. Kraje, organizacje i korporacje zaczęły preferować korzystanie z usług specjalistów potrafiących z chirurgiczną precyzją wyeliminować konkretne cele. Gracze wcielają się w jednego z takich zawodowców, który w pracy korzysta głównie z karabinów snajperskich.

Mechanika

W Sniper Fury akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka koncentruje się na mechanizmach snajperskich i większość celów gracz musi eliminować z dużych dystansów. Niemniej, oddany do naszej dyspozycji arsenał obejmuje też karabiny maszynowe czy choćby działka obrotowe; broń można też ulepszać i dostosowywać jej wygląd do indywidualnych preferencji przy pomocy komponentów zdobywanych w toku zmagań. Podczas zabawy pomagamy sobie, robiąc użytek szereg lekko futurystycznych gadżetów; wśród nich znajdziemy między innymi urządzenie wykrywające wszystkich ludzi w najbliższej okolicy oraz stymulanty przyśpieszające refleks do nadnaturalnych poziomów.

Tryby gry

Oprócz ponad stu trzydziestu misji rozgrywanych w pojedynkę, wydane na platformę PC, AND itd. Sniper Fury posiada szereg multiplayerowych wariantów rozgrywki, opartych na zasadach PvP. Gracze mogą też tworzyć klany i wspólnie rozbudowywać swoją bazę wypadową, co z kolei pozwala na odblokowanie rozmaitych perków.

Kwestie techniczne

Sniper Fury działa w oparciu o udoskonaloną technologię, która napędza mobilne Modern Combat 5: Blackout. Choć na smartfonach i tabletach trójwymiarowa grafika tej produkcji może robić wrażenie, na pecetach prezentuje stosunkowo niski poziom wykonania.

Sniper Fury – ładna grafika to za mało

PLUSY:
 1. Atrakcyjna oprawa graficzna;
 2. Oglądanie śmiercionośnych kul powoli zmierzających do celu to zawsze fajna sprawa.
MINUSY:
 1. Nudne misje;
 2. Mało swobody;
 3. Zero oryginalności.

Studio Gameloft znane jest z bardzo dobrych mobilnych strzelanek (przykładem Modern Combat 5: Blackout), więc wiele osób wiązało spore nadzieje ze Sniper Fury . Niestety, gra ta jest dowodem na to, że nawet eksperci od czasu do czasu mogą dać plamę.

Jeśli kiedykolwiek graliście w mobilnego snajperskiego FPS-a to wiecie już wszystko o tym, co oferuje Sniper Fury. Naszym zadaniem jest bowiem eliminowanie celów ze stacjonarnej pozycji. Autorzy przyzwoicie zrealizowali standardy gatunku, ale projektowi zabrakło ikry potrzebnej do wybicia się ponad przeciętność. Grafika jest bardzo ładna, ale za to silnik fizyczny często nawala. Z tego powodu nieraz trafienie wroga np. w dłoń powoduje reakcję, jakby trafiła go ciężarówka, co mocno obniża satysfakcję z celnego strzału. Ponadto sztuczna inteligencja jest wyjątkowo głupia. Wrogowie nie reagują prawidłowo na zagrożenia, a ich skuteczność w walce jest znikoma.

Najgorszym problemem Sniper Elite są nudne misje. Wszystkie są podobne do siebie i niezbyt emocjonujące. Co gorsza, autorzy fatalnie zrealizowali system mikropłatności i aby rozwinąć postać bez płacenia prawdziwymi pieniędzmi trzeba grindować aż miło, a wielokrotne przechodzenie tych samych nużących zleceń to prawdziwa mordęga.

Jedynym ciekawym pomysłem w grze jest nietypowa opcja multiplayer, w której możemy atakować bazy innych graczy. Problem w tym, że jest ona powiązana z agresywnym systemem energii i bez wydawania pieniędzy za dużo sobie nie pogramy.

Wszystko to sprawia, że Sniper Fury ciężko jest komukolwiek polecić. Na rynku mobilnym jest sporo znacznie lepszych strzelanek snajperskich, oferujących bardziej sensowne modele biznesowe, ciekawsze misje i świeższe rozwiązania. Produkcja Gameloft przeznaczona jest tylko dla największych maniaków gatunku, którzy ograli już wszystkie inne tytuły i wciąż im mało.

Ostatnia modyfikacja 5 listopada 2015

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sniper Fury: 12+

Sniper Fury Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.9 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8500 GT lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7 SP1
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 10
iOS
AND
WP
PC