Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 grudnia 2015, 13:06

autor: Jiker

Sniper Fury - snajperska strzelanka od Gameloftu debiutuje na rynku

Na smartfonach i tabletach z Androidem oraz iOS-em zadebiutowała opracowana przez firmę Gameloft mobilna strzelanina snajperska Sniper Fury. Produkcja, w której zajmujemy się cichą eliminacją celów, została wydana w modelu darmowym z mikropłatnościami.

W tym roku mobilni fani gier snajperskich nie mogą narzekać na brak ciekawych premier – w ich ręce trafiły m.in. Hitman: Sniper, Sniper X oraz Endless Sniper. Do tego grona dołączyło właśnie najnowsze dzieło francuskiego studia Gameloft, czyli Sniper Fury. Gra – zapowiadana jako najładniejszy FPS na smartfony i tablety w historii – trafiła w końcu na Androida i iOS-a, a jeszcze dzisiaj powinna także zawitać do Microsoft Store. Tytuł jest rozprowadzany w modelu darmowym z mikrotpłatnościami.

Akcja Sniper Fury rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której zakrojone na szeroką skalę, brutalne konflikty odchodzą w zapomnienie na rzecz akcji typu stealth. Gracz wciela się w specjalistę od cichej eliminacji celów. Wyszkolony snajper zostaje wynajęty przez organizację militarną i bierze udział w zlecanych przez nią misjach (nie tylko snajperskich, gdyż w toku rozgrywki uczestniczymy także w wyzwaniach stawiających na zdecydowanie bardziej otwartą wymianę ognia). W sumie w trakcie kampanii przystępujemy do ponad 130 błyskawicznych, przeważnie wieloetapowych zadań.

Misje sprowadzają się do eliminacji wskazanych celów, czego dokonuje się stojąc w miejscu i ostrzeliwując wrogów. Zdarzają się jednak bardziej urozmaicone zadania, w ramach których gracz osłania sprzymierzeńców, radzi sobie z pojazdami opancerzonymi, a także maszynami latającymi (np. trzeba zastrzelić pilota, siedzącego za sterami lecącego śmigłowca). W związku z obecnością takich misji nie dziwi, że do dyspozycji snajpera oddano nie tylko karabiny wyborowe, ale też maszynowe, potężne railguny i broń eksperymentalną. Wszystkie zdobyte fuzje można spersonalizować i ulepszyć, głównie poprzez instalację nowych części o lepszych parametrach.

Bardzo dobre wrażenie robi warstwa wizualna gry. Sniper Fury powstało na usprawnionym silniku wykorzystanym wcześniej w produkcji Modern Combat 5: Blackout. W efekcie snajperskie boje toczymy na pełnych detali mapach, choć trzeba zauważyć, że w ich projektowaniu pomógł fakt, iż nie są one zbyt obszerne i nie możemy się po nich swobodnie poruszać. Świetnie prezentują się też rozmaite efekty graficzne, takie jak burze śnieżne/piaskowe, nawałnice, a także sposób prezentacji bullet time’u, aktywowanego, aby zaprezentować efektowne trafienia. Obrazu całości dopełnia obecność trybu wieloosobowego, w ramach którego włamujemy się do baz innych graczy, celem zdobycia przechowywanych tam dóbr (np. złota).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sniper Fury

Sniper Fury