Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 11:58

Valhalla Hills ukończone, gra opuszcza Wczesny Dostęp

Osadzona w świecie wikingów strategia ekonomiczna Valhalla Hills, przygotowana przez studio Funatics, została oficjalnie ukończona i opuściła Wczesny Dostęp, w którym znajdowała się od sierpnia. Wraz z premierą gry wydano aktualizację wprowadzającą nową zawartość.

Gra Valhalla Hills została oficjalnie ukończona. - Valhalla Hills ukończone, gra opuszcza Wczesny Dostęp - wiadomość - 2015-12-03
Gra Valhalla Hills została oficjalnie ukończona.

Zapowiedziana w lipcu gra Valhalla Hills została oficjalnie ukończona i w związku z tym opuściła Wczesny Dostęp. Tytuł jest stworzoną z przymrużeniem oka strategią ekonomiczną. Kierujemy w niej małym plemieniem wikingów, próbującym stworzyć tętniącą życiem cywilizację. Produkcja powstała na silniku Unreal Engine 4, a wszystkie mapy generowane są losowo, przez co za każdym razem czekają nas nowe wyzwania. Za proces deweloperski Valhalla Hills odpowiada studio Funatics, które ma na swoim koncie między innymi serię Cultures, również poświęconą wojowniczym ludom północnej Europy. Ponadto głównym projektantem jest Thomas Häuser, czyli człowiek, który pełnił tę samą rolę w trakcie tworzenia gry The Settlers II. Wydawcą produkcji została firma Daedalic Interactive.

Z okazji premiery twórcy przygotowali specjalną aktualizację wprowadzającą dodatkową zawartość. W grze pojawił się nowy rodzaj przeciwników – krasnoludy zamieszkujące górskie twierdze. Będą oni nękać naszych podopiecznych, jeśli ci za bardzo zbliżą się do ich siedzib. Z drugiej strony przeciwwagą dla tego zagrożenia są wieże obronne, które posłużą nam do ochrony osady.

Gra pojawiła się we Wczesnym Dostępie Steam w sierpniu tego roku i została tam dość ciepło przyjęta. Jednocześnie twórcy zaimplementowali szereg funkcjonalności, o które prosili użytkownicy. Ta współpraca wyszła deweloperom na dobre, gdyż ich produkcja została nominowana do German Developer Awards aż w czterech kategoriach – między innymi jako najlepsza gra niemiecka, czy najlepszy projekt.

Tytuł dostępny jest na komputerach osobistych wyposażonych w system operacyjny z rodziny Windows, Mac lub Linux.

Valhalla Hills to strategia ekonomiczna stworzona przez studio Funatics. Fabuła gry opowiada o losach pewnego plemienia Wikingów, które po śmierci zastało bramy Valhalli zamknięte na cztery spusty. Powodem takiego stanu rzeczy jest konflikt pomiędzy Odynem a jego synem Leko, który nie podzielał ojcowskiego zamiłowania do przelewu krwi, a zamiast tego wolał tworzyć nowe rzeczy i budować. Wraz z duszami poległych Wikingów zostaje on zesłany z powrotem na Ziemię, a rolą gracza jest pomóc mu w powrocie do krainy wiecznych łowów.