Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 11:44

autor: luckie

Arma III otrzymała aktualizację Nexus – taktyczny FPS jeszcze bardziej realistyczny

Aktualizacja Nexus do gry Arma III wprowadziła m.in. rozszerzony tryb multiplayer End Game 2.0, bardziej realistyczne systemy kondycji i obrażeń oraz przydatne narzędzie dla modderów. Studio Bohemia Interactive uruchomiło także usługę społecznościową Arma III Units.

Bohemia Interactive nie przestaje rozwijać Army III - Arma III otrzymała aktualizację Nexus – taktyczny FPS jeszcze bardziej realistyczny - wiadomość - 2015-12-03
Bohemia Interactive nie przestaje rozwijać Army III
Co nowego w Armie III?
  1. End Game 2.0 – rozszerzona wersja trybu multiplayer (m.in. dwie nowe mapy)
  2. Bardziej realistyczna kondycja fizyczna postaci
  3. Dokładniejsze ‘hitpointy’ u postaci wyposażonych w elementy ochronne
  4. Powiązania między modami w Warsztacie Steama
  5. Uruchomienie witryny społecznościowej Arma III Units

Studio Bohemia Interactive wypuściło pokaźną łatkę do taktycznej strzelanki Arma III, stanowiącą istotny kamień milowy na drodze do zapowiedzianego na 2016 rok rozszerzenia Apex. Aktualizacja Nexus wprowadza sporo ważnych usprawnień i nowości. W pierwszej kolejności należałoby wymienić End Game 2.0, czyli rozszerzoną wersję opcji multiplayer, w której dwie drużyny graczy usiłują odnaleźć i zabezpieczyć ważne dokumenty, walcząc nie tylko ze sobą nawzajem, ale i z komputerowymi przeciwnikami. Tryb ten właśnie otrzymał dwie nowe mapy: Feres (sporych rozmiarów lokację dla 32 graczy) i Zaros (niewielką arenę nastawioną na szybkie starcia), a także możliwość dołączenia do zabawy jako widz. Ponadto pewne poprawki dotknęły również istniejącą mapę (Kavala).

Kolejną ważną zmianą są usprawnienia w mechanice rozgrywki. Pierwsze dotyczy bardziej realistycznej kondycji. Od teraz takie czynniki, jak waga noszonego sprzętu i ukształtowanie terenu realistycznie wpłyną na to, czy i jak długo nasza postać będzie w stanie biec sprintem oraz jak wpłynie to na jej efektywność bojową (np. celność). Poprawiono również system obrażeń, a mianowicie jest on dokładniejszy, dzięki realistycznie rozmieszczonym ‘hitpointom’. Szczególne znaczenie ma to w przypadku postaci wyposażonych w elementy ochronne, takie jak kamizelki kuloodporne czy hełmy. Od teraz trafienie w niechronioną część ciała powinno okazać się zabójcze, z czego najbardziej zadowoleni będą zdolni snajperzy.

Fani modyfikowania Army III ucieszą się także z wygodnej opcji powiązań między modami w Warsztacie Steama. Oznacza to, że jeśli instalujemy modyfikację, która wymaga do działania innych modów, zostaną one pobrane automatycznie. Więcej o nowościach w aktualizacji Nexus przeczytacie w tym miejscu. Z kolei pełną listę zmian opublikowano tutaj.

Na koniec warto wspomnieć o starcie witryny społecznościowej Arma III Units. Fani mogą tam skontaktować się z członkami społeczności gry, tworzyć grupy, dowiadywać się o nowościach itd. W najbliższą sobotę o 19:00 czasu polskiego rozpocznie się finał oficjalnego turnieju w Arma III. Relację na żywo będzie można obejrzeć w serwisie Twitch.

  1. Arma III - poradnik do gry
  2. Oficjalna strona gry Arma III