Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Endless Sniper (AND)

Endless Sniper

Humorystyczna produkcja łącząca w sobie elementy strzelanki oraz endless runnera, stworzona przez jednoosobowe studio Baby Squid. Rozgrywka w Endless Sniper polega na strzelaniu do wrogów poruszających się po kolejnych planszach.

Akcji | zagraj za darmo | strzelanki | auto-runner

Okładka Endless Sniper (AND)

data premiery gry:

22paź2015

AND

21lis2015

iOS

Endless Sniper na platformę AND i iOS to zabawna produkcja stworzona przez ekipę Baby Squid Studios (jednoosobowe studio Daniela Abdel-Noura), łącząca w sobie elementy strzelanki oraz endless runnera. Aplikacja rozprowadzana jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play, a podczas zabawy towarzyszą nam reklamy, które wyświetlają się od czasu do czasu.

Mechanika

Rozgrywka w Endless Sniper polega na strzelaniu do wrogów poruszających się po kolejnych planszach. Dokonujemy tego wodząc palcem po ekranie urządzenia i naciskając spust. Samo celowanie nie jest przesadnie trudne, ale problemem są przeciwnicy (strzelcy, ninja i inni), którzy nie pozostają obojętni na nasze działania i również starają się nas wyeliminować. Rozgrywka kończy się po otrzymaniu jednej kuli, więc trzeba cały czas uważać, rozglądać się i wykańczać najpierw delikwentów celujących w naszą stronę. By ułatwić sobie nieco zadanie, warto strzelać w przedmioty znajdujące się na planszy, np. wybuchające beczki, które zabijają osoby znajdujące się w pobliżu. Naszym celem jest oczywiście uzyskanie jak najwyższego wyniku punktowego. Ponadto podczas zabawy zdobywamy monety, za które kupujemy nowe celowniki.

Kwestie techniczne

W Endless Sniper na platformę AND i iOS wykorzystano popularny na urządzeniach mobilnych styl pixel-art, który nawiązuje do starych produkcji z 8-bitowych konsol. Grafika ani nie zachwyca, ani nie odrzuca i jest po prostu w porządku, choć po czasie zaczyna się dostrzegać małe zróżnicowanie w wyglądzie przeciwników i lokacji.

Minirecenzja Endless Sniper – celny strzał ze snajperki

PLUSY:
  1. Bardzo proste zasady sprawiają, że gra jest praktycznie dla każdego…;
  2. … co nie oznacza, że jest łatwa – osiągnie dobrych rezultatów wymaga treningu i odrobiny szczęścia;
  3. Dodatkowe celowniki i siatki celownicze tylko czekają na odblokowanie.
MINUSY:
  1. Produkcja jest bardzo uboga w zawartość, brakuje w niej chociażby multiplayera, czy kilku trybów gry.

Fach snajpera z pewnością do łatwych nie należy, a znalezienie dobrej i wciągającej gry o tej tematyce również jest karkołomnym zadaniem. Jedną z pozycji, na które warto zwrócić uwagę przygotowała ekipa Baby Squid Studios, więc przyjrzyjmy się Endless Sniperowi nieco bliżej.

Nieskończony Sniper jest połączeniem prostej strzelanki z endless runnerem i to właśnie ten niecodzienny pomysł jest największym atutem produkcji. Zabawa polega bowiem na wykręcaniu coraz to wyższych i wyższych wyników, więc teoretycznie można na strzelaniu stracić nawet i całe życie. Oczywiście w praktyce bywa z tym różnie, ale gameplay jest emocjonujący i zróżnicowany.

Wszystko za sprawą odmiennych typów przeciwników, którzy wymuszają na nas podejmowanie błyskawicznych decyzji. Weźmy na przykład zwykłych żołnierzy i wojowników ninja. Często występują oni razem w początkowej fazie gry i obaj stanowią wyzwanie. W przypadku wojaka mamy kilka sekund na wyeliminowanie celu, który mierząc do nas stoi w miejscu i się nie rusza. Zamaskowany wojownik atakuje znacznie szybciej i robi to skacząc w naszą stronę, znikając na chwilę z ekranu i za chwilę ponownie się na nim ukazując. W związku z tym dużo większe zagrożenie stanowi drugi z wymienionych i to jego trzeba wyeliminować w pierwszej kolejności, aczkolwiek czasami nie mamy wyjścia i najpierw musimy zdjąć żołnierza, który już trzyma palec na spuście. To jednak dopiero początek problemów, gdyż jak wspomniałem, przeciwnicy ci pojawią się już na początku zmagań, a im dłużej żyjemy, tym trudniejsze zadania stawia przed nami gra.

Samo bicie wyników to jedno, ale produkcja pozwala także na zdobywanie nagród. W tym przypadku są to celowniki i siatki celownicze. Na odblokowanie czeka sporo rodzajów obu elementów, więc jeżeli zechcecie zdobyć je wszystkie, to Endless Sniper zapewni Wam mnóstwo godzin rozrywki.

To jednak właściwie wszystko, co ma do zaoferowania ten projekt. Nie jest to więc bardzo rozbudowana aplikacja, z mnóstwem opcji, bonusów i ukrytych smaczków. W prostocie często jednak tkwi siła i tak właśnie jest w tym przypadku. Endless Sniper sprawia frajdę, zapewnia wyzwanie i jest darmowe. Oczywiście fajnie by było, gdybyśmy otrzymali produkcję z lepszą grafiką, większym zróżnicowaniem otoczenia, multiplayerem itd., ale nie ma co narzekać, bo to i tak jeden z ciekawszych przedstawicieli snajperskich tytułów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Endless Sniper

12+

Endless Sniper - mobilna perełka w snajperskim celowniku
Endless Sniper - mobilna perełka w snajperskim celowniku

wiadomość30 listopada 2015

Jak co poniedziałek prezentujemy kolejną mobilną perełkę. Tym razem zachęcamy do sprawdzenia darmowego Endless Sniper, czyli snajperskiego endless runnera.

AND
iOS