Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 listopada 2015, 14:31

autor: Góral

Endless Sniper - mobilna perełka w snajperskim celowniku

Jak co poniedziałek prezentujemy kolejną mobilną perełkę. Tym razem zachęcamy do sprawdzenia darmowego Endless Sniper, czyli snajperskiego endless runnera.

Do mobilnej perełki bardzo często trafiają gry, które najpierw ukazały się na systemie operacyjnym iOS, a później trafiły do wielbicieli Androida. W dzisiejszym przypadku jest jednak inaczej, gdyż Endless Sniper od Baby Squid Studios najpierw, w październiku bieżącego roku, zadebiutowało w Google Play, a dopiero ostatnio trafiło do App Store.

Oczywiście sam ten fakt nie ma większego znaczenia, gdyż chodzi przede wszystkim o frajdę płynącą z rozgrywki, a ta jest naprawdę spora w przypadku tego projektu. Deweloper postanowił bowiem wziąć grę typu celowniczek i połączyć ją z gatunkiem endless runner. W związku z tym zabawa nie jest podzielona na żadne poziomy, tylko bierzemy udział w niekończącym się eliminowaniu kolejnych wrogów.

W praktyce rozgrywka nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim wrogowie może i nie grzeszą inteligencją i po prostu wystawiają się do odstrzału, ale nigdy nie są sami i również potrafią atakować. W związku z tym trzeba być nie tylko precyzyjnym, ale także szybkim, gdyż ginie się od jednej kuli. Do tego doliczcie klasyczne wybuchające beczki, ogłuszenia (gdy pocisk przeleci blisko wroga, ten spadnie na ziemię i przez kilka chwil nie będzie się ruszał), lepiej punktowane headshoty, wojowników ninja i nie tylko. Krótko pisząc, rozgrywka wymaga od nas szybkiego reagowania na rozmaite czynniki i często jest zaskakująca.

Graficznie Endless Sniper nie powala na kolana i wygląda jak wiele innych produkcji, ale na szczęście nie uprzykrza to zbytnio zabawy, choć przydałoby się nieco większe zróżnicowanie przeciwników oraz lokacji. Wielkim plusem jest za to model biznesowy, opierający się na wyświetlaniu reklam. Wirtualne monety owszem są, ale zdobywamy jest tylko podczas rozgrywki i służą do wykupywania kosmetycznych elementów, w tym nowych celowników.

Wszystko to sprawia, że Endless Sniper, choć może nie wygląda na świetną pozycję, w rzeczywistości nią jest, a do tego nie wymaga płacenia. Życzymy zatem miłego sadzenia headshotów.