Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 listopada 2015, 13:37

Zadebiutował Football Manager Touch 2016 – najbliższa pecetowej mobilna odsłona

Do sprzedaży w App Store, Google Play i na Steamie trafiło Football Manager Touch 2016, czyli menadżer piłkarski przeznaczony głównie dla osób z mocnymi tabletami, które pragną gry bardziej zbliżonej do pecetowych odsłon marki niż wydany kilka dni temu Football Manager Mobile 2016.

Kilka dni temu pisaliśmy o premierze Football Manager Mobile 2016 czyli uproszczonej wersji nowej odsłony najpopularniejszego pecetowego menadżera piłkarskiego. Teraz do sprzedaży na urządzenia mobilne (i na Steamie) trafiło Football Manager Touch 2016, czyli produkcja, która jest droższa i wymaga mocniejszego sprzętu, ale jednocześnie jest znacznie bliższa komputerowemu pierwowzorowi.

Gra dostępna jest na systemy iOS i Android. Na obu kosztuje ok 90 zł. Istnieje także wersja pecetowa, za którą trzeba zapłacić ok. 125 zł. Zanim w ogóle zaczniecie rozważać zakup warto zapoznać się z listą kompatybilnych urządzeń, gdyż wymagania są bardzo wysokie, a do tego produkcja potrzebuje dużego ekranu, aby zmieścić cały interfejs. Dlatego np. użytkownicy iPhone’ów, nawet tych największych muszą obejść się smakiem.

Fundamenty Football Manager Touch 2016 są wspólne ze wszystkimi innymi odsłonami serii. Gracz wciela się więc w menadżera klubu piłkarskiego i musi go poprowadzić ku zwycięstwom oraz sukcesom finansowym. W tym celu werbuje zawodników, ustala im treningi, przygotowuje plany taktyczne na mecze oraz zarządza finansową stroną całego przedsięwzięcia, dbając o odpowiednie zbilansowanie przychodów i wydatków. Nie zabrakło także kontaktów z mediami i transferów.

Football Manager Touch 2016 wszystko to realizuje jednak w znacznie bardziej rozbudowany sposób niż Football Manager Mobile 2016. Baza danych jest ogromna i obejmuje zawodników oraz drużyny ze 139 prawdziwych lig. Możliwe jest także stworzenie własnego klubu, gdzie wybieramy m.in. nazwę, barwy i skład. Ponadto mecze możemy śledzić na żywo za pomocą trójwymiarowego silnika meczowego.

Dużą nowością jest wprowadzenie funkcji Prozone, pozwalającej po ostatnim gwizdku dokładnie przeanalizować grę całego zespołu oraz indywidualnych zawodników po zakończonym właśnie meczu. Znacząco rozszerzono opcje taktyczne, w tym planowanie rozgrywania stałych fragmentów gry oraz wytyczne dotyczące przeciwników. Istnieje nawet możliwość zaplanowania zachowania w starciach z konkretnymi zawodnikami. Przykładowo, można wskazać rywali, których poczynania chcemy maksymalnie ograniczyć.

Dodatkową atrakcją Football Manager Touch 2016 jest opcja międzyplatformowego zapisywania stanu gry w chmurze. Dzięki temu rozpoczętą na tablecie zabawę możemy kontynuować na komputerze i vice versa.