Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 10:55

autor: Adrian Werner

Rock Band VR trafi w przyszłym roku na Oculus Rift

Studio Harmonix ogłosiło, że pracuje and Rock Band VR, czyli nową odsłoną popularnej serii gier muzycznych, która powstaje specjalnie z myślą o okularach Oculus Rift.

Dwa miesiące temu studio Harmonix wypuściło grę muzyczną Rock Band 4 i zespół zamierza przez najbliższych kilka lat skoncentrować się na rozwijaniu tego tytułu. Okazuje się jednak, że nie oznacza to wcale braku nowych odsłon tej marki. Podczas gali The Game Awards autorzy zapowiedzieli bowiem Rock Band VR, czyli produkcję, która zgodnie z tytułem, przeniesie serię w wirtualną rzeczywistość. Obecnie potwierdzono jedynie wersję pecetową, zaprojektowaną z myślą o okularach Oculus Rift. Nie wiemy, czy twórcy mają w planach wspieranie innych platform i technologii VR. Gra trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Ujawnieniu gry towarzyszył zabawny zwiastun, w którym deweloperzy z Harmonix i założyciel Oculus Rift uczyli się jak być gwiazdą rocka od członków zespołu Dragonforce. Na samym końcu pokazano jednak fragmenty rozgrywki. Prezentuje się ona dokładnie tak, jak można było to sobie wyobrazić słysząc hasło „Rock Band w wersji VR”. Otrzymamy więc widok z oczu muzyka oraz grafikę z lekko kreskówkowym stylem projektowania postaci. Aby ułatwić zabawę, wirtualna gitara w grze będzie wyglądała identycznie jak plastikowy kontroler, który wykorzystamy w świecie rzeczywistym.

Gra pozwoli poczuć się jak prawdziwa gwiazda rocka. - Rock Band VR trafi w przyszłym roku na Oculus Rift - wiadomość - 2015-12-04
Gra pozwoli poczuć się jak prawdziwa gwiazda rocka.

Nie znamy na razie listy utworów, ale spodziewamy się, że gra wykorzysta bazę danych z innych gier studia, a Harmonix zaoferuje wspólne konto dla wszystkich nowych odsłon marki. Dzięki temu raz zakupione piosenki moglibyśmy wykorzystać zarówno w Rock Band VR, jak i Rock Band 4.

Warto zwrócić także uwagę na fakt, że w komediowej części zwiastuna można zobaczyć kontrolery Oculus Touch podczepione do gitar. Może to być wskazówka sugerująca kompatybilność Guitar Hero VR ze starymi kontrolerami. W takiej konfiguracji gra mogłaby uzyskiwać dane o położeniu plastikowych kontrolerów, bez konieczności wprowadzania do nich samych nowych technologii.

  1. Harmonix – oficjalna strona studia