Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2015, 10:49

autor: Norton

Doom – ruszyła kolejna faza testów alfa

Bethesda ruszyła dziś w nocy z kolejną fazą testów alfa nowego Dooma. Szansę na sprawdzenie gry dostaną osoby, które najszybciej zarejestrują się na oficjalnej stronie produkcji.

Tradycja serii podtrzymana – przeciwnicy prezentują się równie apetycznie co zawsze - Doom – ruszyła kolejna faza testów alfa - wiadomość - 2015-12-04
Tradycja serii podtrzymana – przeciwnicy prezentują się równie apetycznie co zawsze

Firma Bethesda Softworks zgotowala nie lada gratkę dla fanów piły łańcuchowej, inwazji z innego wymiaru i sympatycznego demona Pinky. W nawiązaniu do licznych apeli co bardziej zaciekłych fanów, udostępniona została (po raz drugi) testowa wersja najnowszego Dooma.

O pierwszej, zamkniętej alfie kolejnej produkcji studia id Software informowaliśmy w październiku. Tym razem Bethesda zaprosiła do udziału w testach większą liczbę graczy. Wstępnie wersja alfa dostępna miała być jedynie dla osób, które zakupiły w przedsprzedaży grę z innej kultowej serii pierwszoosobowych strzelanek – Wolfenstein: The New Order. Według zaktualizowanej informacji podanej na Twitterze studia wiemy już, że nie tylko posiadacze najnowszych przygód B.J. Blazkowicza dostąpią niewątpliwej przyjemności rozwalania w pył kreatur z innego świata. Kryterium przydzielania miejsc do testów jest proste i przypomina wyścig – dostęp to alfy otrzymają ci, którzy najszybciej zarejestrują się na oficjalnej stronie nowego Dooma. Liczba miejsc jest, rzecz jasna, ograniczona, a testować mogą zarówno posiadacze konsol, jak i pecetowcy – testy ruszyły zeszłej w nocy i potrwają do niedzieli.

Czwarta część serii Doom premiery doczeka się w roku 2016. Wiadomo raczej, czego można po niej oczekiwać – pretekstowej fabuły, masowej eksterminacji wszelakich plugastw i całego arsenału futurystycznych broni pomagających wyrazić swoje uczucia do wszystkiego, co się rusza i na drzewo nie ucieka. Ogrom informacji w formie zbiorczej znajdziecie w naszym (ciągle aktualizowanym) kompendium. Warto wspomnieć, że w pracach nad Doomem numer cztery nie brał udziału ojciec-kreator serii – John Carmack, który w roku 2013 opuścił id Software i skupił się na wirtualnej rzeczywistości w Oculus VR.

Dla przypomnienia (i podgrzania atmosfery przed premierą) prezentujemy krótki gameplay: