Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2015, 19:00

autor: Góral

Doom - zapis rozgrywki z alfa-testów

Studio id Software opublikowało kilkuminutowe nagranie z rozgrywką z alfa-testów gry Doom. Zabawa rozpocznie się jutro, a wezmą w niej udział wybrani posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerów PC.

Studio id Software na dzień przed startem zamkniętych alfa testów strzelanki Doom, postanowiło opublikować kilkuminutowe nagranie z rozgrywką z produkcji. Widoczne powyżej fragmenty gameplayu pochodzą z wszystkich docelowych platform sprzętowych, czyli z konsol Xbox One, PlayStation 4 i komputerów PC. Jednocześnie w sieci pojawiły się informacje związane z broniami dostępnymi w testach. Tych będzie 6, a ekwipunek uzupełniany ma być przez granaty oraz „osobisty teleporter”. Podczas alfy zaproszeni gracze walczyć będą w trybie Team Deathmatch dla 12 osób (6 vs. 6) na mapie Heatwave. Jak to wszystko wygląda w akcji zobaczycie na dołączonym nagraniu.

Doom - rozgrywka z alfa testów - ilustracja #1

Doom ukazać ma się wiosną 2016 roku. Wcześniej jednak weźmiemy udział w becie produkcji, zarezerwowanej dla osób, które swego czasu zakupiły Wolfenstein: The New Order w przedsprzedaży. Niestety obecnie nie znamy dokładnego terminu startu kolejnych testów. Wiadomo jedynie, że mają one rozpocząć się „w terminie bliższym premierze gry”.

Doom - karabin plazmowy jedną z dostępnych broni w alfa testach. - Doom - rozgrywka z alfa testów - wiadomość - 2015-10-22
Doom - karabin plazmowy jedną z dostępnych broni w alfa testach.

Nowa strzelanka ekipy id Software ma w znacznym stopniu nawiązywać do klasycznych shooterów, oferując dynamiczną, zręcznościową i bardzo brutalną rozgrywkę. Oprócz single playera deweloperzy duży nacisk kładą także na multiplayer oraz narzędzie SnapMap pozwalające społeczności na tworzenie własnych trybów, map itd. Doom cechować ma się ponadto świetną oprawą graficzną, za którą odpowiada szósta generacja technologii id Tech.

Klasyczna, brutalna strzelanka nie obejdzie się bez wyrzutni rakiet. - Doom - rozgrywka z alfa testów - wiadomość - 2015-10-22
Klasyczna, brutalna strzelanka nie obejdzie się bez wyrzutni rakiet.
Doom - rozgrywka z alfa testów - ilustracja #4
Doom - rozgrywka z alfa testów - ilustracja #5
Doom - rozgrywka z alfa testów - ilustracja #6
Doom - rozgrywka z alfa testów - ilustracja #7
Doom - rozgrywka z alfa testów - ilustracja #8