Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2022, 16:52

God of War Ragnarok to najszybciej sprzedająca się gra Sony w historii

God of War: Ragnarok bije rekordy sprzedażowe marki PlayStation. Sony pochwaliło się, w ilu kopiach rozeszła się najnowsza gra Santa Monica Studio.

Źrodło fot. God of War: Ragnarok / Sony Interactive Entertainment.
i

Wiele wskazywało na to, że od premiery, która miała miejsce 9 listopada 2022 roku, God of War: Ragnarok sprzedaje się niczym gorące bułeczki. Teraz jednak Sony Interactive Entertainment podało konkretne liczby.

Okazuje się, że w pierwszym tygodniu od debiutu najnowsze dzieło Santa Monica Studio rozeszło się w nakładzie 5,1 miliona kopii (uwzględniając zarówno pudełkowe, jak i cyfrowe egzemplarze gry). W wynik ten zostały wliczone zapewne również zamówienia przedpremierowe, choć grafika opublikowana dziś na twitterowym koncie marki PlayStation (poniżej) może sugerować coś innego.

God of War Ragnarok to najszybciej sprzedająca się gra Sony w historii - ilustracja #1
Źródło: Twitter / PlayStation.

Tak czy inaczej Sony może uznać sprzedaż God of War: Ragnarok za więcej niż zadowalającą. Produkcja okazała się bowiem nie tylko najbardziej rozchwytywaną odsłoną serii, ale także najszybciej sprzedającym się tytułem ekskluzywnym w historii PlayStation – a to już nie lada osiągnięcie.

Kto wie czy wynik osiągnięty przez God of War: Ragnarok nie byłby jeszcze wyższy, gdyby nie zamieszanie z polską wersją językową, a konkretnie z brakiem dubbingu w pudełkowych wersjach gry na PS4 i PS5. Wprawdzie problem został rozwiązany w niecały tydzień, ale część graczy mogła wstrzymać się z zakupem własnego egzemplarza, aby mieć pewność, że nie nabędzie wybrakowanego produktu.

Dla przypomnienia dodam, że God of War: Ragnarok jest dostępny wyłącznie na PS4 i PS5. Tytuł zbiera znakomite oceny i aspiruje do miana gry roku. Naszą recenzję – którą napisał Krystian „UV” Smoszna – znajdziecie poniżej.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej