Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2021, 19:44

autor: hexx0

Ghost of Tsushima może otrzymać samodzielny dodatek dla jednego gracza

Na kolejnym State of Play możemy zobaczyć samodzielny dodatek do gry Ghost of Tsushima. Rozszerzenie ma się ponoć nazywać Ghost of Ikishima i zawierać wyłącznie kampanię dla jednego gracza.

W sieci pojawiły się pogłoski na temat samodzielnego dodatku do Ghost of Tsushima zatytułowanego podobno Ghost of Ikishima. Informację na jego temat niejako potwierdził Nick Baker, na Twitterze znany pod pseudonimem „Shpeshal_Nick”. Założyciel serwisu xboxera.com zdradził, że rozszerzenie ma przypominać wielkością DLC Hivebusters do Gears 5 (wystarczające na około 3-4 godziny zabawy, ale pamiętajmy, że Ghost of Tsushima posiada otwarty świat, więc jego pełna eksploracja zajmie z pewnością trochę więcej czasu). Spodziewać się go możemy natomiast w drugiej połowie 2021 roku – niewykluczone, że wyłącznie na PlayStation 5.

Byłoby to dziwne zagranie ze strony Sony, bo „podstawka” ukazała się pierwotnie na PS4. Nick Baker nie ma jednak pewności, czy Ghost of Ikishima będzie dostępne i na PS5, i na PS4. Taki scenariusz wydaje mu się bardziej prawdopodobny, ale to jeszcze nic nie znaczy. Shpeshal_Nick przyznał także, że przez wyciek dodatku ktoś będzie miał problemy, bowiem miał on zostać ogłoszony dopiero na pokazie Sony (z pewnością na kolejnej edycji State of Play). Co ciekawe, prawdopodobnie nie będzie to jedyna niespodzianka, jaką wtedy zobaczymy. Japończycy mają trzymać w rękawie jeszcze jednego asa, o którym Internet ponoć wciąż nie wie.

Możemy tylko zgadywać, co to może być. Ostatnio zauważono, że z okładki Ghost of Tsushima zniknął napis „Tylko dla PlayStation”, co może (choć nie musi) oznaczać ukazanie się gry na PC. Sony potwierdziło w końcu, że zamierza wydać większą liczbę swoich tytułów ekskluzywnych na „blaszaki” – ile dokładnie, być może dowiedzieliśmy się ze strony kuratora PlayStation Studios na Steamie. Niewykluczone jednak, że chodzi o zupełnie inne produkcje i platformy. Ostatnio odkryto np. Demon’s Souls Remake w bazie danych PS4.

Na konkrety trzeba jednak poczekać. Pamiętajcie też, aby do tego typu niepotwierdzonych informacji podchodzić z odpowiednim dystansem. Zwłaszcza że z wiarygodnością Nicka Bakera bywa różnie. Bardzo różnie.