Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2020, 16:00

autor: AlexB

Geralt kontra Eredin - zobacz hołd fana dla Wiedźmina 3

Użytkownik Reddita o pseudonimie kl0buk stworzył efektowną dioramę inspirowaną Wiedźminem 3: Dzikim Gonem. Prezentuje ona walkę pomiędzy Geraltem a Eredinem.

Dobrze wykonane dioramy potrafią robić wrażenie. Nie tak dawno temu na przykład zachwycaliśmy się tego typu pracą autorstwa Adama z kanału North of the Border, która została zainspirowana grą Ghost of Tsushima. Dziś przyjrzyjmy się dziełu użytkownika Reddita o pseudonimie kl0buk. On z kolei przygotował makietę przedstawiającą scenę nawiązującą do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu od studia CD Projekt RED. Przedstawia ona walkę Geralta z Eredinem, czyli elfem będącym przywódcą oddziału znanego jako Dziki Gon, oraz podległymi mu potworami. Jej zdjęcia możecie obejrzeć poniżej.

 - Geralt kontra Eredin - zobacz hołd fana dla Wiedźmina 3 - wiadomość - 2020-10-19
 - Geralt kontra Eredin - zobacz hołd fana dla Wiedźmina 3 - wiadomość - 2020-10-19
Źródło: Reddit - Geralt kontra Eredin - zobacz hołd fana dla Wiedźmina 3 - wiadomość - 2020-10-19
Źródło: Reddit

Chcecie więcej szczegółów? Są one uchwycone na nagraniu, które zamieszczamy pod niniejszym akapitem. Prócz dokładniejszych ujęć na poszczególne elementy dioramy prezentuje ono proces jej tworzenia krok po kroku – począwszy od przygotowania podstawki, poprzez modelowanie terenu, a na umieszczeniu figurek skończywszy. Te ostatnie zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D, a następnie pomalowane. Zdjęcia z bliska dwóch z nich również możecie zobaczyć poniżej.

Geralt kontra Eredin - zobacz hołd fana dla Wiedźmina 3 - ilustracja #4
Źródło: Reddit

Dzięki opublikowanemu przez kl0buka filmowi możecie pokusić się o stworzenie podobnej dioramy. Nie da się jednak ukryć, że wymaga to sporo umiejętności i nakładu pracy, a także masy składników i elementów (instrukcje, jak je przygotować, znajdziecie w opisie materiału na YouTube). Jest to zatem zabawa raczej dla zaawansowanych miłośników sztuk plastycznych.

Warto zaznaczyć, że kl0buk ma już spore doświadczenie w tworzeniu dioram. Jakiś czas temu uwagę użytkowników Reddita zwróciła makieta zainspirowana serią Obcy. Dzieło to możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu oraz nagraniu.

Źródło: Reddit - Geralt kontra Eredin - zobacz hołd fana dla Wiedźmina 3 - wiadomość - 2020-10-19
Źródło: Reddit

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon jest dostępny na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi). Pojawi się on również na PlayStation 5 i Xboksie Series.

  1. Strona internetowa serii gier Wiedźmin
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon