Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 21:40

autor: hexx0

Geoff Keighley zapowiada The Game Awards 2021; znamy termin imprezy

Znany dziennikarz i prezenter growy Geoff Keighley poinformował, że tegoroczna edycja gali The Game Awards odbędzie się za dziesięć tygodni – 9 grudnia. Co istotne, impreza jest planowana jako wydarzenie „na żywo” w Microsoft Theater w Los Angeles.

Po tym, jak The Game Awards 2020 – a także większość tegorocznych imprez growych – odbyło się wirtualnie, fani elektronicznej rozrywki mogli obawiać się, że sytuacja się powtórzy. Wygląda jednak na to, iż plany są inne; prowadzący ceremonię dziennikarz i prezenter growy Geoff Keighley wystosował dziś na Twitterze komunikat na temat tegorocznej gali. Ma się ona odbyć dokładnie za dziesięć tygodni – w czwartek 9 grudnia – jako wydarzenie „na żywo” w Microsoft Theater w Los Angeles.

Geoff Keighley zapowiada The Game Awards 2021; znamy termin imprezy - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/geoffkeighley/status/1443606673872936967.

Czego możemy się spodziewać? Na pewno nie zabraknie nagród i prezentacji nadchodzących tytułów. W ubiegłym roku najwięcej nominacji zgarnęły The Last of Us 2 i Hades, ale to kontrowersyjna produkcja Naughty Dog zdobyła najważniejszą statuetkę. Część zaprezentowanych wtedy tytułów już się ukazała (m.in. Humankind, Returnal, It Takes Two, Nier Replicant i Road 96), inne wyjdą na dniach (np. Back 4 Blood), a o niektórych nie dowiedzieliśmy się przez rok w zasadzie niczego (choćby o nowych odsłonach serii Mass Effect i Dragon Age). Niewykluczone więc, że kolejną porcję informacji na temat tych ostatnich gier otrzymamy właśnie na The Game Awards 2021.

Zeszłoroczna edycja imprezy doczekała się 83 milionów transmisji na całym świecie, co stanowiło 84-procentowy wzrost względem roku 2019. Za dziesięć tygodni możemy natomiast liczyć na co najmniej 40 darmowych streamów – w tym w rozdzielczości Ultra HD – które odbędą się za pośrednictwem Twitcha, YouTube’a i innych popularnych platform oraz portali społecznościowych. Nominacje do tegorocznej gali, a także dodatkowe szczegóły z nią związane mają zostać ogłoszone „wkrótce”. Nie wiem jak Wy, ale Geoff Keighley nie może się doczekać:

Jesteśmy bardzo podekscytowani powrotem do Microsoft Theater na tę specjalną noc, podczas której uczcimy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość gier wideo. Naszym celem jest zgromadzenie całej społeczności, aby wspólnie móc cieszyć się najpotężniejszą formę rozrywki na świecie […].