Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2021, 20:01

autor: hexx0

Twórcy Demon's Souls Remake oficjalnie pod skrzydłami Sony

Sony wreszcie oficjalnie ogłosiło przejęcie studia Bluepoint Games. Twórcy Demon’s Souls Remake i Shadow of the Colossus z 2018 roku dołączyli do rodziny PlayStation Studios po wielu latach współpracy.

W każdej plotce tkwi ponoć ziarno prawdy. Z internetowymi wyciekami dotyczącymi branży gier jest podobnie. Dziś potwierdziło się to po raz kolejny, bowiem firma Sony ogłosiła, że studio Bluepoint Games stało się częścią deweloperskiej rodziny PlayStation Studios.

Twórcy ci specjalizują się przede wszystkim w odrestaurowywaniu starych tytułów na nowe generacje sprzętu – głównie wspomnianego japońskiego giganta. To właśnie dzięki nim dostaliśmy Demon’s Souls Remake na PS5, Shadow of the Colossus na PS4 czy zbiorcze wydanie trzech pierwszych odsłon serii Uncharted o podtytule Kolekcja Nathana Drake’a (również na „peesczwórkę”). Będąc wieloletnim partnerem Sony, Bluepoint Games wyrobiło sobie uznanie i markę, a także otworzyło drzwi do PlayStation Studios.

Twórcy Demons Souls Remake oficjalnie pod skrzydłami Sony - ilustracja #1
Źródło: blog.playstation.com.

SPRZEDAŻ DEMON’S SOULS REMAKE

Demon’s Souls Remake ukazało się 12 listopada 2020 roku wyłącznie na PS5. W momencie premiery gry konsole dziewiątej generacji były bardzo trudno dostępne, w dodatku wspomniany tytuł oferowano w nowej, wyższej cenie – 339 złotych. Oba te czynniki nie wpłynęły jednak zbyt znacząco na sprzedaż produkcji, która od debiutu rozeszła się już w ponad 1,4 miliona egzemplarzy. Całkiem nieźle.

Co ciekawe, w pewnym sensie dowiedzieliśmy się o tym już w czerwcu, kiedy to japońska firma pochwaliła się przejęciem odpowiedzialnego za Returnala studia Housemarque. Przez pomyłkę na stronie internetowej PlayStation Japan pojawiła się wtedy grafika informująca, że jakoby to Bluepoint Games trafiło pod skrzydła Sony. Post co prawda szybko usunięto, wydawca zachował kamienną twarz, a deweloper podkreślił swoją niezależność, ale przysłowiowe mleko się rozlało. Branżowi eksperci zaczęli zastanawiać się nad możliwymi scenariuszami – jak się okazało, na ten właściwy musieliśmy poczekać do dziś.

Jaki projekt przypadnie teraz w udziale Bluepoint Games? Czy będzie to kolejny remake bądź remaster? A może twórcy pokuszą się o autorską grę? Prezes studia, Marco Thrush, zapewnił, że 70-osobowy zespół wykorzysta swoje doświadczenie, by „podnosić sobie poprzeczkę i dostarczać jeszcze bardziej imponujących wrażeń społeczności PlayStation”. To co, możemy liczyć na remake – albo chociaż remaster – Bloodborne na PC?