Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 20:25

Sony jednak przejmuje Bluepoint? Spekulacje nadal trwają

Plotki o przejęciu Bluepoint przez Sony nie milkną. Insiderzy sugerują, że scenariusz ten faktycznie się ziści, a ogłoszenie tego faktu nastąpi jeszcze w tym tygodniu. Z drugiej jednak strony twórcy remake’u Demon's Souls podkreślili swoją niezależność.

W zeszłym tygodniu ogłoszono, że Sony przejmuje studio Housemarque odpowiedzialne między innymi za Returnal. W tym samym momencie PlayStation Japan udostępniło grafikę, która sugerowała, iż przejęto również Bluepoint, czyli firmę znaną między innymi z remake’u Demon's Souls. Post ten został jednak usunięty. Mimo to plotki na ten temat jednak nie milkną.

Samo pojawienie się obrazka właściwie nic nie oznacza. Wskazuje jedynie, że rozmowy między Sony i Bluepoint faktycznie się odbywały. Ich efekt jednak pozostaje nieznany. Prawdopodobne są dwa scenariusze – komunikat upubliczniono za szybko lub negocjacje zostały zerwane w ostatniej chwili.

Pierwszą wersję wydarzeń zdają się sugerować insiderzy. Współzałożyciel serwisu Xboxera.com, posługujący się na Twitterze pseudonimem Nick, zasugerował, że na następnym wydarzeniu organizowanym przez Sony będzie pokazana niespodzianka i ma nią być właśnie ogłoszenie przejęcia Bluepoint.

Analityk biznesowy, Roberto Serrano, opublikował natomiast dwa minimalistyczne wpisy. Pierwszy z nich składa się tylko z emotikonek. Drugi natomiast precyzuje datę. Wynika z nich, że 8 lipca odbędzie się jakieś wydarzenie związane z grami. Kolor serca sugeruje natomiast, że będzie to powiązane z Sony.

Warto zwrócić uwagę, że w trakcie całego zamieszania opis Bluepoint na Twitterze został zmieniony, tak by podkreślić niezależność studia. Ciężko jednak stwierdzić, czy nie jest to zasłona dymna, która miała uciszyć pogłoski.

Na ten moment ciężko więc jednoznacznie stwierdzić czy Bluepoint faktycznie zostanie przejęte przez Sony. O tym czy dośnienia insiderów były prawdziwe, dowiemy się 8 lipca.

  1. Sony – oficjalna strona