Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2021, 21:25

Nowa gra twórców Days Gone uwzględni funkcje sieciowe

Studio Bend poszukuje programisty do prac nową grą z kategorii AAA. Oferta pracy potwierdza, że nowe dzieło twórców Days Gone zaoferuje funkcje sieciowe.

Od miesiąca wiemy, że zespół Bend Studio jednak pracuje nad nową marką dla Sony Interactive Entertainment. Najwyraźniej kolejny projekt twórców Days Gone uwzględni też funkcje wieloosobowe. Deweloper poszukuje bowiem starszego programisty sieciowego (Senior Network Programmer), który pomoże przy produkcji wysokobudżetowej gry konsolowej.

Ogłoszenie o pracę nie zdradza wiele więcej na temat projektu. Jednakże już w czerwcu Hermen Hulst – szef PlayStation Studios – zdradził, że będzie to zupełnie nowa marka i tytuł z otwartym światem. Być może zaoferuje on jakąś formę sieciowej kooperacji, co nie byłoby zaskoczeniem. W końcu taka właśnie funkcja miała znaleźć się w niedoszłej (jeszcze) kontynuacji Days Gone. Niestety, potwierdza to także, że prace nad tytułem są na bardzo wczesnym etapie.

  1. Oficjalna strona gry Days Gone
  2. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  3. Days Gone – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej