Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2021, 09:31

PES 2022 będzie darmowy? Gra może przejść na model free-to-play

Wygląda na to, że Konami zaczyna coraz bardziej eksperymentować ze swoją piłkarską serią. Według wiarygodnego źródła nowa odsłona PES ma bowiem po części być grą free-to-play.

W SKRÓCIE:
  • PES 2022 może przejść na model free-to-play.
  • Być może będzie on rozwiązaniem podobnym do zastosowanego przy okazji PES 2021 Lite.

Minęło już wiele lat od chwili, kiedy seria PES stanowiła realną konkurencję dla cyklu FIFA. Nie oznacza to jednak, że Konami złożyło broń i nie zamierza walczyć o miejsce na rynku. Nowe podejście do tej rywalizacji może zaprezentować nadchodzące PES 2022. Według plotek, całkowicie zmieniony zostanie sposób dystrybucji gry.

Informację tę przekazał podczas podcastu VGC Off The Record Andy Robinson, czyli dziennikarz odpowiedzialny za wiele przecieków dotyczących Konami. Zdradził on, że nowa odsłona wprowadzi wiele zmian w stosunku do poprzednich części serii. Największą z nich ma być oczywiście przejście na model free-to-play. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie mogłoby to wyglądać.

Możliwe jednak, że Konami zamierza przy okazji PES 2022 rozwinąć swój pomysł z ubiegłego roku. Firma zaprezentowała wtedy PES 2021 Lite, czyli specjalną, darmową wersję pełnoprawnej odsłony serii. Pozwalała ona na grę pięcioma klubami oraz korzystanie z wszystkich funkcji trybu MyClub. Inną opcją jest wydanie produkcji, która pozostanie w pełni darmowa, lecz odblokowywanie nowych klubów bądź zawodników wymagać będzie znacznego grindu.

Na razie możemy jedynie spekulować, na jaki pomysł wpadło Konami. Na konkretne informacje musimy zaczekać do oficjalnej prezentacji gry. W tym momencie nie wyjawiono jednak nawet planowanej daty premiery produkcji.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej